Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » X diploma + gazdmen FOSZK =...

X diploma + gazdmen FOSZK = Gazdmen diplomás állások?

Figyelt kérdés

Szóval..

Van gazdmenes ismerősöm, BGE-re jár, én az ELTE-re nyelvszakra.

Szeretnék az alapszakom mellett elvégezni egy gazdmen foszkot pluszba, mert az is érdekel.


Ismerősöm szerint az járható út gazdasági munkahelyekre, ha van egy ilyen foszkod és mellé valamilyen diplomád.

Ugye csak a szórótárgyak hiányoznak a foszkról, de mint sokan mondják: amit egyetemen tanulunk az nem sokat számít, mert úgyis betanítanak valamennyire.


Szóval szerintetek nyelvszakos diplomával és gazdmenes foszkos papírral felvehetnek gazdmenes diplomát igénylő munkahelyekre?


Köszi előre is!



2019. szept. 11. 11:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Azzal én is egyetértek, hogy az üzleti szakokon általában véve gyengébb a képzés (még egyetemen belül is). Azzal is egyetértek, hogy a BGE-n valamivel gyengébb a képzés, mint mondjuk a BCE-n, amely úgyamúgy szintén en bloc egy gyenge egyetem világviszonylatban (1001+ helyen van a nemzetközi rankingben). Ettől függetlenül nem kell fikázni még a turizmus vendéglátást sem, hiszen ha valakinek ehhez van kedve, tehetsége, akkor csinálja ezt.


Érdekes egyébként, hogy pl Amerikában a marketing major az értékesebb mint a finance major, fizetésekben is meg reputációban is, ami érthető amúgy, hiszen egy működő gazdaságban és ráadásul vállalkozói kultúrában az ügyfélközpontú gondolkodás (a.k.a. "design thinking") alapvető fontosságú -- ezt pedig a marketingesek tudják a legjobban. Lehet innen kezdve fikázni a marketingeseket, de erről csak annyit mondok, hogy itt, ahol én dolgozom, nagyon nagy becsben tartanak minket is, mert kell a tudásunk.


(Ennek ellenére ha újrakezdhetném, valószínűleg a gazdasági matekos osztatlan képzésre mennék, az szerintem toronymagasan a legjobb gazdasági szak.)

2019. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
#20, a mérnököket hagyd szépen békén jó? Maradjon mindenki a saját szakterületénél.
2019. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

A mérnökök is nagy poénok.


5 - 5,5 év alatt végig bukdácsolják az alapszakot, aztán meg megy a nagyarcúskodás, hogy neki majd 400 nettós fizetése lesz.

Az, persze, gondolom.

2019. dec. 5. 07:51
 24/25 anonim ***** válasza:
Ha az ELTE-BTK-n vagy akkor miért nem végzel el egy ügyvitel minort, amivel teljesítesz néhány gazdasági/jogi tárgyat, amelyekkel meg lesz a kredited más képzési terület mesterképzésére? Vagy BTK-s végzettséggel mehetsz nemzetközi tanulmányok mesterre, amit ha elvégzel utána jelentkezhetsz nemzetközi gazdálkodásra, ahol csak néhány gazdasági tárgyat kell elvégezned és lesz közgazdász végzettséged. Egyáltalán nem kell a FOSZK, csak a lehetőségeidet kellene felmérni, nem értem miért kell itt a mérnököket vagy más üzleti területen tanulókat szidnod, ha segíteni próbálnak...
2019. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Igen, én is pontosan erre gondoltam.

Csak 1 db gazdasági és jogi ismeretek tárgy van, illetve marketing, de a többi kommunikációs tárgy, amit vagy kommunikációtudományi ismeretkörnek el lehet fogadtatni.

Ezzel pl.: lazán lehet menni Emberi Erőforrás Tanácsadó MA-ra, Andragógia MA-ra vagy hasonló mesterekre.


Egyébként most megnéztem, amit írtál.

Valóban sok kreditet el lehetne fogadtatni nyelvszakról, de még így is sok tárgy lenne, amit első évben pótolni kéne mesteren.


Azért az a segíteni próbálás is elég halvány volt.

Az nem jó, ha valaki csak ideböfögi, hogy a FOSZK sz*r.

2019. dec. 25. 07:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!