Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyet csinálhat egy tanár?...

Ilyet csinálhat egy tanár? Hány óráig küldhet tananyagot?

Figyelt kérdés
Vasárnap este fél nyolckor a második idegen nyelvi tanárom küldött a facebookos csoportba 30 megtanulandó szót, amit másnap, azaz hétfőn dolgozat formájában számon kért. Kérdem én, ilyet csinálhat egy tanár? A válaszokat köszönöm.

2019. szept. 15. 20:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Nincs az az isten, hogy megtanuljam. És ha fel se nézel facebookra, akkor mi van? Mondd ezt meg neki nyugodtan.
2019. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

tanulmányi időn kívül nem adhat feladatot. És ha nem nézem a facebookot, akkor mi van?

Én egyszerűen nem írnám meg a dolgozatot és el is mondanám neki intelligens módon, hogy miért. Ha pofázik, mehet a feljelentés a felettesének.

2019. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

Azért 30 szót megtanulni az semmi. Mi általában németből több mint 100 szóból írtunk, és az sem számít durvának egyáltalán. Ha egy órája írta ki akkor már meg is tanulhattad volna ennyi idő alatt és egy laza ötöst kaphatnál.


Nem hiszem amúgy hogy lenne erre szabály, persze ettől még nem a legszerencsésebb a tanár megoldása. Kérjétek meg normálisan hogy legközelebb rakja fel előbb, nem hiszem hogy ebből ennél nagyobb problémát kellene csinálni.

2019. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Sehány óráig. Az előző tanítási órán kell tisztáznia, hogy mikor mit kér számon.
2019. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Sajnos igen, megcsinálhatja. Igaz, hogy ezt már jóval korábban meg kellett volna tenni, de még sem mondhatjátok azt neki, hogy túl későn küldte. Mivel ez a második nyelved, biztosan gimnazista vagy, ezért 9 óránál korábban biztos nem fekszel le. Így legalább egy örád biztosan van a tanulására. Meg különben is csak 30 szó, nem sok az! Ahelyett, hogy itt hőbörögnél, inkább tanuld meg gyorsan. Hajrá!
2019. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
75%
Be sem kell lépni ilyen csoportba.
2019. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
73%

5: megcsinálhatja, de nem jogosan, törvényesen.

De simán mondhatja azt is, hogy ő szólt órán...az ilyentől kitelik.

2019. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt screenshotolnám (látszódjon, hogy mikor tette ki), és jelezném az igazgatónak. Ez nettó szemétség, arról nem is beszélve, hogy nem vagy köteles a Facebookot nézegetni, hogy mikor posztol valamit.
2019. szept. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%
8. ötlete tökéletes!
2019. szept. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,mennyire jó ötlet, és mennyire kezdené/folytatná a szivatást ezután; hogyha pl összeállnátok,és mondanátok, hogy ezt nem írjátok meg. Vagy pl ha osztályfőnök kéznél van, szóljatok neki , és ő majd intézkedik. Énszerintem ez totál jogtalan meg etikátlan is. Ez szívtelenség kifejezetten. Szerintem a házit azt az órán kéne feladnia. Különbenis, a gyerekek már amúgyis túlzottan kötődnek a számítógéphez, nehogy már a házit is az interneten keresztül várják/kapják meg. -Ez nem saját gondolat, de jóm gondolatnak tartom. Plusz, tényleg, vasárnap este odadob valamit? Hát nemár, volt rá 45 perce hogy közölje órán. Ilyenkor már nem szabadna feladnia házifeladatot. Vasárnap estére; és akkor mikor pihensz? A hétvége nem a tanárodért van, hanem azért, hogy te magad pihenj, meg neki is ezt kellett volna. Jó, mondjuk készül a hétfői óráira, az okés, azt neki kell is, de vasárnap feldob valamit az internetre, amiből hétfőn számonkérés, ... ez hallatlan. Ritka nagy arcátlanság a részéről. Osztályfőnökötök beszéljen vele mindenképpen, hogy ez így tökre etikátlan, és nem helyénvaló. Nem úgy fütyültök, meg úgy tervezitek a napotokat, hogy őhozzá igazítjátok, ahogy ő kitalálja. Akkor mondjátok meg, hogy akkor írjatok a múlthétre feladott szavakból legalább, azt már le is adta.
2019. szept. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!