Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyet csinálhat egy tanár?...

Ilyet csinálhat egy tanár? Hány óráig küldhet tananyagot?

Figyelt kérdés
Vasárnap este fél nyolckor a második idegen nyelvi tanárom küldött a facebookos csoportba 30 megtanulandó szót, amit másnap, azaz hétfőn dolgozat formájában számon kért. Kérdem én, ilyet csinálhat egy tanár? A válaszokat köszönöm.

2019. szept. 15. 20:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem is adhatna leckét és tanulnivalót órán kívül!
2019. szept. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
31%
Ezen fölös hisztizni. 30 szót megtanulsz óra előtt a szünetben.
2019. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
61%

"Ezen fölös hisztizni. 30 szót megtanulsz óra előtt a szünetben."


Tesa, ahelyett, hogy enne, vagy beszélgetne a barátaival? közösségi életet élne, és nevetgélnének, kicsit felengednének, kiengednék a gőzt a két óra között lazítanának egy kicsit, és oldottabb lenne a hangulat ahelyett, hogy feszengenek, hogy olyanból van doga, amit az utolsó pillanatban adott föl? Sőt, már az utolsó utáni pillanatban. Ha még csütörtök este adta volna föl hétfőre ilyen módon , hogy berakja a netes csoportba, azt mondom, oké, de a hét legeslegvégére beidőzíteni egy ilyet, az azért mégsem járja.

2019. szept. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

*Meg ha még pénteken órán adja föl, az még elfogadható; de pénteken az óra után semmi keresni valója a gyerekek életében.

Ne ossza már be az idejüket,hogy mikor tanuljanak, hogy vasárnap este még üljenek neki tanulni, mert őméltóságának ez tetszik. Hát na!!

2019. szept. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

*mármint, "őméltósága" alatt a tanárt értem.

Ez nem fer. Nem az a lényeg, hogy meg tudja-e tanulni, hanem az, hogy ez teljesen szerintem szóval tehát jogtalan és etikátlan.

2019. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ. Igen gimnazista vagyok, 11. osztályos. A második nyelvem, vagyis az olasz kicsit döcögősen megy, bár azért tudom tartani a szintet. Az igazság az, hogy az elmúlt 2 évben többször is ezt csinálta a tanár. Az utolsó pillanatokban szólt, hogy dolgozat lesz a következő órán. Nem lenne ezzel semmi gond, ha normálisan tanítana. Mert szerintem az nem tanítás, hogy szinte az összes órát átbeszéljük valami hülyeségről papolva (időjárás, állatok, élmények) és csak az utolsó pillanatokban tanulunk meg több igeidőt egyszerre és szinte azonnal írunk is belőlük dolgozatot. Szerencsére későn fekvő vagyok, ezért semmi bajom ha este 10-kor még tanulnom kell, de ez azért beütött. Ráadásul én magam nem használom a Facebookot mivel fölöslegesnek tartom és az egyik osztálytársam szólt, hogy basszus kaptunk tanulnivalót.


Jó látni, hogy végülis nem csak én tartom ezt az egészet. Ha reklamál, mert nem tanulta meg a többség a szavakat, akkor biztos szóvá fogjuk tenni. Még egyszer köszönöm mindenkinek.

2019. szept. 16. 00:50
 17/25 A kérdező kommentje:
*nem én tartom ezt az egészet bunkóságnak. Az utolsó szó kimaradt.
2019. szept. 16. 00:51
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,mégegyet szeretnék, nekem is kimaradt mégegy utolsó szó; ez még szerintem visszaélés is. Az jó, hogy használja a közösségi felületeket, hogy kommunikáljon az osztállyal, de viszont ez visszaélésnek a helyzetére is tudhat táptalajt adni. Mer" tényleg, akit nem ér el az üzenet, az akkor nagyon megszívta. Szóval így picit visszaél a hatalmával, és neki ugráltok kábé, ahogy ő füttyent egyet, mert vasárnap este kitalálja, hogy dolgozat egy olyanból, amit akkor dobott be. :S
2019. szept. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
81%
*máhogy ez most jutott eszembe, hogy újra fölmentem erre a kérdésre.
2019. szept. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%

Én ehhez csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy nekünk 10.-ben új németttanárunk facebook-csoport létrehozatalát kezdeményezte, ahova elvileg felrakta volna a házikat és a handoutokat. Így is volt pár napig, de nem volt egy hosszúéletű projekt, miután egy szülő megosztotta véleményét, hogy szerinte a facebook csak zavaró tényező, ne ott legyen már házi.

Amúgy szerintem igaza volt. Jó lenne, ha ti is megemlítenétek a szüleiteknek, lehet, hogy ez a fb-tény önmagában nem tetszene, nem hogy még ez az utolsó pillanatban házi (ilyet egyetemen sem csinál a tanár).

2019. szept. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!