Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az állatorvosira idén hány...

Az állatorvosira idén hány ponttal lehetett bejutni?

Figyelt kérdés

Találtam 400es 430 pontos változatot is. Az államira kit hány ponttal vették fel?

Mielőtt elkezdem az emelt érettségi felkészítőt szeretnék tájékozódni, hogy van e esélyem. Sajnos a jegyekből és a középszintű érettségikből csak kb 130 pontom van a 200-ból. Ha jól sikerülnek az emeltek lenne esélyem bekerülni?


2019. szept. 17. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
435
2019. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idén 435 tavaly 437 Mindkétszer lemaradtam 432-vel ( 83%-83%)emelttel Nem is lehet tudni mi lesz a pontszámokkal!Minden képen kérjél tanári segítséget !! Őszinte legyek nem irigyellek ! Új felvételi rendszer nem egyszerű !Nem irigylem a most jelentkezőket ( én másodéves vagyok ,(gyógyszerészeti) Ha jól értelmezem a 2020-tól érvényes rendszert, hiába előírás két emelt (pl állatorvosi) ezért csak plusz 50 szerezhető az eddigi 100 helyett a másik plusz 50 nyelvvizsgával (emelt) 40 pont 10 pont OKTV ,sport stb sőt még ha jól gondolom az első középfokú nyelvvizsga után sem jár a plusz pont mert az követelmény a felvételhez !! Néztem az OH honlapján is elég ködös a megfogalmazás !!Amúgy meg sok siker Neked kitartást szorgalmat!
2019. szept. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor konkrétan erről le is mondhatok. Annyit pontot lehetetlen összegyűjtenem. Oda még a 100 pontos felvételi is kevés, bár az is esélytelen lenne. Alapból 70 ponttal kevesebb az érettségi és a jegyek alapján. Tehát az már csak 430 lehet max. Ha meg nem jár plusz pont a második emeltért akkor még azzal is kevesebb. Az önköltséges meg 1 millió felett van/félév ha jól láttam, amit lehetetlen megfizetni
2019. szept. 17. 12:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Önköltséges magyar nyelvű nem is indul ! Leírtam Neked az előbb amit én gondolok ,de mi lesz a duplázási lehetőséggel ? 432 pontot én is duplázással értem el 83-83 emelt biológia ,kémia 166*2= 332 pont plusz 100 a két emeltért! Lesz-e erre lehetőség ? Neked esetleg ez jobb lehet ugyan úgy mint nekem ! Járjál mindennek utána ne add fel ilyen könnyen !!!
2019. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia

435 volt idén a ponthatár, a 400 amiről olvastál az csak az előzetes ponthatár (tehát annál kevesebb nem lehet).

Szinte tippelni sem lehet, hogy milyen lesz jövőre a ponthatár. Ha szabad tudni, hova fogsz járni előkészítőre? Csak azért érdeklődöm mert én is most fogom kezdeni a felkészítőt.

A pontjaiddal kapcsolatban pedig szerintem az a legfontosabb, hogy a két emelted jól sikerüljön és így tudj duplázni. Nyelvvizsgád van?

2019. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!