Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötödéves vagyok, de nem tudom...

Ötödéves vagyok, de nem tudom maradjak-e. Mit kellene tennem? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Elvégeztem egy 4 éves szakgimnáziumot, nyáron lett meg az érettségim. A szakmát nem kaptam meg (turisztika szervező és értékesítő), ahoz ott kell maradni még egy évet. Abban bíztam, hogy kevesebb óránk lesz, mint eddig volt, mivel ezek csak szakmai tárgyak. Nagyot tévedtem. Majdnem minden nap 8 óránk van, rengeteg olyan tárggyal, amit otthon is remekül megtudnék tanulni. (Volt hogy a tanár a wikipédiáról olvasta fel az anyagot). Nagyon nem vagyok az a fajta ember, aki ennyit tud ülni és hallgatni a sok (sokszor felesleges) anyagot. Nagyon rosszul érzem magam amikor bent vagyok, már most év elején rengeteg hiányzásom van. Félek, hogyha kilépek, egy érettségi önmagában nem elég semmire, esetleg kimennék külföldre (az angol nyelvtudásom jó, hamarosan középfokúzom). Szerettem volna egyetemre menni, de egyszerűen nem tudok ennyit ülni (sokszor hangos és idegesítő osztálytársakkal) és folyton elméletet hallgatni. Nagyon nem tudom mit kellene lépnem. Köszönöm ha elolvastad. Kérlek segíts, mit kellene tennem?

2019. szept. 20. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha 4 évet már kihúztál, akkor ezt is kibírod. Ne hagyd kárba veszni a tudásodat, szerezd meg róla a papírt.
2019. szept. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is bírd ki ezt az évet, és tanulj nyelvet intenzíven, például kezdj el egy új nyelvet (kínait, arabot stb.) és azzal foglald le magad.
2019. szept. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha most az utolsó évben adnád fel, akkor jó nagy butus lennél.
2019. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy néz ki "butuska" leszek, mert más pályát választok:D
2019. szept. 23. 00:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!