Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem bírom már ezt, mit...

Ha nem bírom már ezt, mit tudok tenni? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Egyetemen mesterszakra járok. Két hete kezdődött a szorgalmi időszak de nem bírom. Alapszakon kifejezetten szorgalmas voltam és sok minden érdekelt. A mesterszakom is olyan, ami érdekel de mégsem jó ez így. Tolmács-fordító mesterszakon vagyok, érdekel a fordítás, el tudnám képzelni, hogy rendszeresen fordítsak de mégis hányingerem van már az egyetemtől. Gondolkodok a PhD-n is, ha rajtam múlna, biztos jelentkezni fogok, igaz, azt irodalomból szeretném . Viszont ehhez túl kellene élni ezt a mesterszakot. Nem minden tárgy érdekel, az igaz, de alapszakon sem érdekelt minden tárgy, mégis kibírtam és itt vagyok. Most viszont úgy érzem, már rosszul vagyok mert hétköznap az órák vesznek el sok időt. Van olyan nap amikor reggeltől estig vannak óráim és van olyan, hogy vannak lyukak az órák között. Olyan is van, hogy csak délelőtt van órám és a délután nagy része szabad. Amikor tudok, akkor próbálok tanulni amúgy hétköznap de első héten nem tudtam mert akkor még több órám volt, csak egy részét azóta leadtam mert le lehetett. A héten meg egyszerűen mindig volt valami. Vagy mennem kellett fogszabályzásra, vagy egy családtagomnak mentem ajándékot venni és ezzel el is ment a délután (mert azért több boltba mentem el, meg oda kellett menni tömegközelkedéssel, ez mind idő), vagy épp akkor szólított le valami ismerős, amikor én még óra előtt pont készülni akartam és egész addig feltartott, míg kezdődött az órám. Én meg nem akartam bunkón elküldeni. Mindegy,a lényeg hogy mindig estére marad a tanulás mert napközbe elmegy mindig valamire az idő. De amúgy azt is nehezen tudtam eldönteni, hogy hétköznap tanuljak mikor alapból fáradt vagyok vagy hétvégén de rájöttem, hogy ha hétvégén tanulok, akkor meg azért leszek idegbajos mert még hétvégén se pihenhetem ki magam. Amúgy érdekelnének a feladatok is amiket feladnak házinak, komolyan, de egyszerűen már undorodom a tanulástól és néha sírni tudnék. Néha nem is tudom megfogalmazni konkrétan mi bajom. Hozzátartozik az egészhez, hogy nyáron se tudtam annyit pihenni mint akartam volna, meg volt az oka, hogy miért de nem részletezem. Pluszba az is zavar, hogy albérletbe vagyok, a lakótársammal egész héten alig pár mondatot beszélünk, mert vagy ellentétesen van óránk vagy begubódzik a szobájába. Meg neki is csomó házi van. Tavaly meg sokszor jártunk el erre-arra, legalább az egyetemnél vettünk vacsit elvitelre, otthon meg gyakran együtt vacsoráztunk. Vele se tudok normálisan beszélgetni. A párom is idegesít, mert amúgy szeret és én is őt... hozott nekem rózsát meg csokit, mikor tudta, hogy hosszú napom lesz, hogy jobb kedvem legyen, mikor beteg vagyok akkor teát főz nekem, csak úgy beugrik hozzám, hogy megnézze mizu meg ha nem találkozunk, akkor is érdeklődik. Elmegy velem étterembe megvan a program. Ez így szép és jó, csak mivel ő meg tanár, ezért hétvégén mindig az óráira készül meg hétköznap is, ha meg van valami konferencia, vagy kutatók éjszakája vagy valami bármi más pluszba, akkor meg ő is többet gürizik. Ez amúgy normális, hisz egy dolgozó ember, meg vannak határidős dolgai de mikor látom hogy ő mit csinál, akkor dupla ideges leszek, mert olyan mintha kettőt látnék magamból. Magam is totál ideg vagyok már néha és a környezetemen is az állandó tanulást/munkát látom és ez csak rátesz egy lapáttal. Ez már biztos beteges de már attól ideges lettem mikor a páromat otthagytam egy kis időre, nem tudta mennyi ideig leszek távol (mindegy miért hagytam ott), ő elővette a laptopját és valami tanulmányt nézegetett rajta. Már attól belém állt az ideg, hogy láttam, hogy egy tudományos szöveget nézeget. Pedig amúgy ugyanezt én is csinálom, mert az igaz, hogy a háziktól hányingerem van de mondjuk tudományos cikkeket meg szívesen elolvasok ha olyan, hogy érdekel. Meg van az egészben egy ellentmondás mert a PhD-t szeretném, szívesen foglalkozok egy-egy témával, szakirodalommal szóval nem vagyok lusta meg a PhD-tól az állandó gürizés sem tud eltántorítani de a hétköznapi órák meg feladatok idegbeteggé tesznek. Hasonló ellentmondás az is, hogy attól még, hogy a tanulás idegesít meg a környezetem folytonos gürizése, attól még az egyetemet mint helyet szeretem, szívesen bemegyek csak úgy, ott ebédelni, ott szívesebben is tanulok, jó érzés nekem ott lenni.

Még a szorgalmi időszak java előttem áll, ki kellene bírnom valahogy de nem tudom miért vagyok teljesen idegbeteg. Amúgy néha nem is tudom megfogalmazni mi bajom van konkrétan, elvileg mindennek jónak kellene lenni de valami mégsem stimmel.


2019. szept. 20. 19:30
 1/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nagyon hosszú lett de ha valaki lenne olyan kedves és rászánná az idejét, annak örülnék. Már két hete szenvedek ezektől az ellentmondásos, borzasztó érzésektől. Megbeszélni se nagyon tudom kivel.
2019. szept. 20. 19:32
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondoltál már arra, hogy ez mentális dolog és hogy egy terápia segíthet?
2019. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
20:05-ös válaszolónak köszönöm, hogy rám szánta az idejét. A terápia alatt pszichológusra gondolsz? Egyszer eszembe jutott de aztán nem foglalkoztam vele, még sosem voltam pszichológusnál. Amúgy a párommal egyszer beszéltem erről, az ideiglenesen segített de most pár perce megint úgy éreztem, hogy sírhatnékom van. Az mit jelent, hogy ez mentális? Hogy elmebeteg lettem vagy hogy én generálom magamnak a dolgot?
2019. szept. 20. 20:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen van pszichológus általában akihez lehet fordulni.

Nem golyóztál be csak sok ez így neked,hogy kevésbé tudod élni úgy a szociáliséletedet mint eddig.


Valahogy kicsit próbáld lazábban felfogni ezt és lelkesen állni a dologhoz. Úgy látom,hogy kötelességnek éled ezt meg és ez is rátesz a dologra. Nyilván,ha annyi teendője van az embernek amikkel nem bír a mennyiség miatt akkor ideig óráig lehet küzdeni,de úgyis a teendők kerekednek felül az emberen,ha az kevesebb nem lesz, mivel nem vagyunk robotok.

2019. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az életben van több terület, ami gondozásra szorul egy emberben: A teste - ennek gondozására jó a fikai mozgás. A lelke - ennek a gondozására jó a társalgás, a művészet, a játék. Az elméje - aminek a gondozására jó a tanulás és a mentálhigiénia. Ha megcsinálsz 800 guggolást, begörcsölhet, de akár begyullad az izmod. Ennek a gyógyulására idő és bizonyos mozdulatok kellenek. Ettől ez még nem betegség. Ha szellemileg túlhajszolod magad, bizony megjelennek pszichoszomatikus jelek, amik próbálják azt mondani, hogy ne hajtsd túl magad. De te hajtod és hajtod. Na ilyenkor jó a pszichológus. Ettől még nem vagy idegbeteg, ahogy egy húzódástól, vagy egy görcstől sem vagy az. De sokat segít, ha valaki olyan kezel, aki érti, hogy mi történik veled.

Nekem 2 szigorlatom volt egyszerre. Csináltam egy hétre való kaját, vettem 5 csomag instant kávét, és 4 zsugor ásvány vizet, lehúztam a redőnyt, bezártam a szobám ajtaját és tanultam - elfáradtam - edzettem - ettem - aludtam - felkeltem - tanultam - elfáradtam - edzettem ... Szépen kikészültem és olyan pszichoszomatikus tüneteim lettek, mint a bőr leválás, köröm hullás, kettős látás, hallucináció. Levizsgáztam, aludtam 30 órát egy huzamban, és 3 napon belül megszűntek a tüneteim.


Persze vannak vitaminok, magvak, amik segítenek tanulásban és az idegrendszer védelmében, de később sokat segített nekem egy pszichológus és egy beszélgetős terápia.


Ennyi.

Lehet neked is segít, ezt te döntöd el.

2019. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!