Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2020-as egyetemi felvételi,...

2020-as egyetemi felvételi, jogi egyetemre. Így lehetnek többletpontjaim? Lehet így duplázni?

Figyelt kérdés
Emelt törit és középszintű magyart dupláznék. Mellette nyelvből tennék még egy emelt érettségit. Így két tantárgyat emelt szinten teljesítettem, ezzel a kötelező emelt érettségi követelménynek eleget tettem. Vajon jár-e az 50 többletpont így is? Ha a válasz mellé valamilyen hivatkozást is kapnék, azért nagyon extrán hálás volnék! :)

2019. szept. 26. 23:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A nyelvi emelt mellé nem fog többletpont járni , mármint az 50, csak 28, mert az a kötelező nyelvnek tesz ugye eleget .
2019. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves 1-es! A kérdés igazából az, hogy az emelt nyelvvel teljesítem-e a követelményt úgy is, hogy annak az érettségi pontjait egyébként nem számítják bele, mert törit és magyart duplázok. És így a töriért (ami már a második emelt) megkapom-e a plusz pontokat.
2019. szept. 27. 11:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Természetesen a nyelvi követelményt teljesíted, mivel a bizonyítványod mellé kapsz egy tanusítványt, hogy az érettségid egyenlő értékű a nyelvvizsgával :)


Aztomatikusan ha felvesznek egyetemre ezt a neptunba is feltöltik (én így csináltam meg 2 “nyelvvizsgát” ahelyett, hogy fizettem volna, inkább leérettségiztem belőlük és neptunban benne is van hogy van 2 nyelvvizsgám:) )


Azóval igen nyugi emelt érettségivel megvan a nyevvizsga is , de a plusz pont meg ugye sosem rossz :)


Sok sikert!

2019. szept. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy csak akkor kaphatsz valamire többletpontot ha azt az egyetemnek a felvételi tantárgya és te azzal is felvételizel. Bocsi én biosz-kémiás vagyok és nálunk ugye max fizika volt még meghatározva, így 2 kötelező emelttel meg is lett a 100, de mostani változtatással, itt csak max 50 pluszpontod lehet, mert nincs több felvételitantárgy. Nem tudom hogy ez a rendszer pl jogon hogy megy de nálunk ez így mostmár "kimaxolhatatlan".
2019. szept. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóval ha jól értem, lesz egy élő idegen nyelv emelt, amivel kipipálod a kötelező nyelvvizsgát és emeltet, és mellé raksz (mint felvételi követelmény) egy közép magyart és egy emelt törit (amiért kapsz plusz 50-et)?


Ha ez a kérdés akkor ez így helyes, igen.


423/2012. (XII. 29.) Korm. rendelet

a felsőoktatási felvételi eljárásról


17. § (7) A nyelvvizsga-bizonyítvány alapján megállapított érettségi eredmény nem vehető figyelembe abban az esetben, ha az emelt szintű érettségi az adott nyelvből jelentkezési feltétel.


20. § (5) * Amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg.


23. § (3) * Alapképzésre, osztatlan képzésre - az (1) bekezdésben foglaltak mellett, a (4) bekezdésben szabályozott kivétellel - az a jelentkező vehető fel, aki


a) legalább B2 szintű, általános nyelvi, komplex nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű okirattal rendelkezik és


b) legalább egy emelt szintű érettségi vizsgát tett vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkezik.



[link]

2019. szept. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!