Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy szerezhető 100 felvételi...

Hogy szerezhető 100 felvételi többletpont 2020-tól?

Figyelt kérdés
Ma eltöprengtem azon, hogy a 2020-tól érvényes bemeneti rendszerrel legfeljebb a felvételizők 5%-a( az überzsenik) tudja csak kimaxolni a többletpontokat. Én például jogra készülök, ott ugyebár a töri, a magyar vagy egy idegen nyelv érettségit használhatsz fel a bemenethez. Emelteznék töriből és angolból( ami 60% felett egyenértékű egy b2-es nyelvvizsgával, szóval a bemeneti fetételeket elméletileg már teljesítettem), ezenfelül rendelkezem egy C1-es angol nyelvvizsgával és remélhetőleg pár hónap múlva egy b2-es némettel. Ha jól értelmezem, akkor kapnék 50 pontot az emelt törim miatt( feltéve ha lesz min. 45%-os) és 40-et a C1-es nyelvvizsga miatt. De ez így is csak 90 pont( idén ugyanezen feltételek mellett az emelt töri és angol miatt kimaxoltam volna a felvételi ezen részét). Kvázi csak az kaphat jövőre 100 többletpontot, aki három emelt érettségit tesz. Ami azt jelentené pl. az orvosira készülők számára, hogy ahhoz, hogy legyen 100 többletpontjuk, emeltezniük kéne bioszból, fizikából és kémiából, ami azért elég brutál( legalábbis szerintem). Csak szerintem meggondolatlan ez az intézkedés( kötelező emelt érettségi+nyelvvizsga) a jelenlegi felvételi rendszer mellett?

2019. szept. 28. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki 3 emeltet tesz, az is csak 50 pontot kap emelt érettségiért, szóval az felejtős.

Egyébként valami jó versenyeredmény, az istant 100 többletpont. Volt annó osztálytársam, aki OKTV-n nem tudom hányadik helyért megkapta a 100 többletet.

Szóval tanulmányi versenyekért is jár pont, sporteredményekért is, esélyegyenlőség, stb.

2019. szept. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csinálsz szakmát.
2019. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hozzátartozik a történethez, hogy külföldi vagyok, szóval nekem a verseny- és sporteredmények felejtősek :D( annak ellenére, hogy részt vettem magyarországi versenyeken, mivel nem államilag támogatottak, ezért stornó az egész). Persze tudom, hogy 90/100 is elég sok, de azért a felvételi ezen részét kimaxoltam volna( mondjuk azt nem tudtam, hogy két emeltet nem lehetett eddig se felhasználni a többletpontokhoz, szóval ígyse-úgyse tudtam volna 100 pontot szerezni after all)
2019. szept. 28. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nálad így lennének a többletpontok:

50 a töriért+40 az angol felsőfokúért és 28 a német középfokért, 100-nál több pontot nem kaphatsz, de ha lesz németből is nyelvvizsgád, SZERINTEM meglesz a 100 maximum pont, de nem vagyok szakértő.

Legalábbis én így számoltam. De nem akarok hülyeséget mondani, ha nem így van, valaki javítson ki.

2019. szept. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Lehet akár 4 felsőfokúja is, csak 40 pontot lehet nyelvvizsgákkal összeszedni, a 28-at nem kapja meg a B2-es németért.


A 100-at (valószínűleg) tényleg csak versenyeredménnyel lehet összeszedni, ha az első jól mondja, és tényleg nem ér a harmadik emelt sem pluszpontot már, bár szerintem érni fog. Hivatalos tájékoztató decemberben jelenik meg, mi addig csak találgathatunk.

2019. okt. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!