Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet a középszintű...

Hogy lehet a középszintű matekot nem érteni?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon gáz amerre halad ez a "nem értem a matekot, jajj" siránkozás. Ez kb az egyetlen tárgy ami nem a hablatyolásról szól ezért itt van a legnagyobb hiszti természetesen.


Én egy átlagos képességű emberke vagyok mégis megtudtam írni egy 90+-os matek emeltet.


2019. szept. 29. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Én bevallom őszintén teljesen hülye vagyok a matekhoz. Egyszerűen nincs hozzá érzékem, de pl. nyelvtanuláshoz meg van. Volt olyan osztálytársam akinél pont fordítva volt. De most nem értem miért kell lenézni az olyan embereket akik nem jók matekból. Biztos hogy neked is van olyan dolog amiben nem vagy olyan jó.
2019. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem nézek le senkit, csak a hozzáállást nem értem. Szerintem nem vagy te síkhülye csak bemeséled magadnak és ezért taszítod a dolgot.
2019. szept. 29. 21:51
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
De igenis lenézel és fikázol embereket csak azért, mert mások, mint te. Nagyon elegem van már ebből a hozzáállásból. Valóban van sok ember, aki szimplán lusta, az idei érettségi hisztit én is nevetségesnek tartottam, pedig én is most tettem le. De vért kellett izzadnom érte, így is csak 3-asra sikerült, minden más sokkal jobb lett kevesebb erőfeszítéssel. Úgyhogy ennyi erővel én meg pattoghatnék, hogy mi az, hogy valaki nem képes a kisujjából kirázni a 4 éves történelem anyagot vagy hogy lehet a természetföldrajzot nem érteni, hiszen NEKEM sikerült és fú, én vagyok az etalon. Nem. És te sem vagy az, úgyhogy vegyél vissza az arcodból, mert magas lóról lehet a legnagyobbat esni.
2019. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
jójó visszavettem
2019. szept. 29. 22:08
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon egyszerű a válasz; a tanárok nagy része inkompetens.
2019. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ismertem egy nagyon okos lányt, matekból eneltezett, nagyon sokat tanult, mégis "csak" 60% körüli lett az érettségije.
2019. szept. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valszeg akkor rossz napja volt, vagy az én feladatsorom könnyebb volt.
2019. szept. 30. 11:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy te ilyen jó vagy matekból, de az emberek nagy részének sok gyakorlást és fogcsikorgatást jelent a tárgy (na jó, utóbbi nem igaz).


Olyan szempontból igazad van, hogy a középszintű valóban nem nehéz. Egyfajta szűrőnek is jó: ha valaki kínkeservesen (sem) tudja a középszintűt legalább egy hármasra megírni, valószínűleg szenvedne pl egy műszaki témájú egyetemen.


Az emelt viszont (szerintem) nehéz, és ha pl mérnöknek megy az ember, még csak nem is olyan példákat fognak tanulni az egyetemen, bizonyítás abszolút nem lesz, a gyakorlatban meg aztán soha nem fogja használni a tudását. Bár, ez is szaktól függ

2019. okt. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!