Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell digitális kurzusok...

Hogyan kell digitális kurzusokat készíteni?

Figyelt kérdés

Előzményeket olvassák el a

"Mi az oka annak, hogy a matek korrepetálási hirdetésekre mostanában nem reagál senki?" c. kérdés alatt.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-

tanfolyamok__egyeb-kerdesek__10103346-mi-az-oka-

annak-hogy-a-matek-korrepetalasi-hirdetesekre-

mostanaban-nem-reagal-s


-------------------------------


Milyen nagyságrendű befektetést igényelnek? Blogot sohasem készítettem. Hogyan kell előkészíteni? Milyen típusai és alternatívái vannak ezeknek a dolgoknak?



2019. okt. 11. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt találsz egy leírást arról, hogy kb. hogyan csinálják őket: https://www.youtube.com/watch?v=qSSH8CzO1EI


Attól függően, hogy milyen kurzust szeretnél készíteni / mit szeretnél tanítani, nyilván szükséged lesz:

- egy számítógépre, azon pedig egy képernyő-mentő, majd video vágó programra

- a hangfelvételhez egy jó minőségű mikrofonra és pl. egy zoom adapterre

- ha a képernyőre szeretnél rajzolni (és szeressél!), akkor pl egy wacom bamboo tabletre (vagy egy ipadre, csak az drágább)


Nézegess kurzusokat a youtube-on, hogy csinálják őket, nézz végig pár tucatot, hogy kipróbáld magadon, te melyikből tudnál tanulni. Matekból pl jók


- a mateking.hu videói (ezek magyarok)

- math antics a youtube-on: https://www.youtube.com/watch?v=cKbmvLv-FRo

- Krista King videói: https://www.youtube.com/user/TheIntegralCALC


Én személyesen a legjobban azokat szeretem, amelyeken a tanár rajzol és közben magyaráz. Nézd meg Krista King blogját, leírja, mikkel dolgozik: [link]

2019. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A dologhoz azt hiszem jó anyagi háttérrel is rendelkezni kell. Jó minőségű mikrofon, egy zoom adapter, ipad stb. Ez viszont nem az én

asztalom, mert roppantúl szegény ember vagyok. Ötleteimmel és több ezer

matek képlettel nem sokra megyek. Egy jó szponzorra lene szükségem oda meg jókora rafinéria is kell.



Mateking-ről az jutott eszembe, mint matematikus (több mint 100 tanítvánnyal a hátam mögött, 10 évig AutoCAD tanfolyamokat is tartottam) 3 évvel ezelőtt jelentkeztem tananyagkészítés több moduljára, akkor bizony durva elutasításban volt részem. Megkértek, hogy ezzel többet ne zaklassam őket.


Elgondolkozván viszont ehazi.hu és a Gyakori házi feladat készítő moduljairól, akadnak olyanok akik több ezer feladatot készítettek már el ingyen és bérmentve. Fogalmam sincs, hogy honnan veszik az energiát és a fizetésnélküliség megtűrését?

2019. okt. 13. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Üdv a digitális korszakban. Ha nem vagy versenyképes, akkor lemaradsz. Nyilván nem lehet mindenki sikeres a neten, a legtöbben lehetetlennek érzik a feladatot. Keress akkor olyan munkát, amihez értesz, és csináld azt.
2019. okt. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tevékenységem egyik fő csapás iránya pont az oktatás. Akkor amikor az elmúlt időszakokban több tucat elirást és sajtóhibát találtam matematika tankönyvekben és szakkönyvekben pont azt jelzi, hogy értek hozzá. Az a módszer, ahogy itt csinálják az ami nem tiszteséges és a versenykapitalizmus korszakát sejteti.
2019. okt. 13. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak annyira nem tisztességes, mint ahogyan Gutenberg találmánya se volt az. A tisztességes ember kézzel másolja a kódexet.
2019. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A digitális korszak nem most kezdődött el, rektorok és ellenőrzés nélküli blogok és digitális kurzusok nem működhetnek csak úgy, mert könnyen népbutítássá fajulhatnak a dolgok. Vissza térve az eházi-ra az kamu, hogy valaki fizetésnélkül segítsen a vállakozók gyermekein (mert van közöttük olyan is, aki az elemi matek ismeretekkel sem rendelkezik) és ugyanaz a személy ezer számra oldja meg a reál tárgyak házi feladait és adja oda szabad idejének jelentős részét.


Csak egy válaszadó egyoldalú válaszaival és mellébeszélésivel kell itt találkoznom? Senki mást nem érdekel a téma?

2019. okt. 27. 17:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyelőre te vagy az, aki mellébeszélsz, még a segítséget se tudod megköszönni. Élhetetlen alak vagy.
2019. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ezt a legkisebb megértés nélkül 10 percen belül megválaszoltad!
2019. okt. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!