Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezéskor ezek mit jelentenek? Valaki segítsen, kérem.

Figyelt kérdés

Alapszakom eltér a mestertől, ezért fel kell vennem még tárgyakat, hogy jelentkzehessek mesterre.


A jelentkezésnél ezt írják:

"pszichológia ismeretek"

Akkor most milyen tantárgyat vegyek majd fel?

Aminek a nevében benne van, hogy pszichológia?


Vagy honnét tudom, hogy melyik tantárgyakat fogadják el pszichológiai ismeretek néven?



2019. okt. 12. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
55%
Úgy is be kell adni a TO-ra, hogy milyen tárgyaid voltak, majd ők megmondják h miket kell pótolni
2019. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát de minimum 15 kreditet kell teljesíteni, hogy jelentkezhessek egyáltalán!

Nem jelentkezéskor kell megtudni, hogy miket kellett VOLNA teljesítenem..


Ha valaki nem tud valamihez érdemben hozzászólni, ne szóljon.

2019. okt. 12. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy kicsit sajnos komplexebb.

Nem feltétlen azokat a tárgyakat számítják bele "pszichológia" ismeretekbe, amelyeknek ez a nevük - bár szerintem biztosan beleszámítják amik tartalmazzák ezt -, hanem amikor jelentkezel egyfajta kreditelismerő/beszámító nyilatkozatot adsz be, amely tartalmazza a tárgyak nevét + a tárgy leírását, amit az intézmény állít majd ki neked. Ezt ki kell kérni a TO-ról, ami olyasmi lesz mint egy tárgyi tematika. Ebben az oktató már jó előre leírta hogy mit fog oktatni, hogyan oktatja, milyen tudományterületeket érint stb.

Majd ha ezek a papírjaid megvannak, akkor a másik egyetem/szakfelelős intézmény TO-jára besétálsz ezt leadni, s a felvételi lezárta előtt kapni fogsz egy határozatot, hogy az általad beadott kreditekből mennyit számítanak be.

Ez pedig sajnos egyetemfüggő. :( Sajnos erre tényleg nincsen "központi" szabályozás. Egyedül amit a felvin látsz, hogy milyen szakok kreditjeit számolhatják be, utána hogy a helyi egyetem mit szab meg, azt sajnos nem lehet előre tudni. :(

2019. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!