Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesterképzésre való jelentkezé...

Mesterképzésre való jelentkezéskor miből adódnak össze a pontszámok? Diploma minősítése és még mi?

Figyelt kérdés
Kell felvételizni is mesterképzésre? Ha igen akkor az adott tárgyból adnak ki tételeket vagy hogyan működik ez? Aki most jelentkezett mesterképzésre leírná hogyan zajlott?
2010. júl. 25. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

50 pont maximum a diploma minősítése megszorozva 10x.

40 pont max a felvételi beszélgetés.

10 pont max a többletpontok, pl 2. nyelvvizsgáért 4 pont, fogyatékosságért 8.


A beszélgetésre nem kell készülni, csak megkérdezték miért jelentkeztél, hol akarsz elhelyezkedni.

2010. júl. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi, jól írtad megszorozva 10x? Az már max 500 és én 100 alatti pontszámokat láttam mesterképzésen vagy nem jót néztem? Most akkor hogy is van, én nem értem!
2010. júl. 25. 18:23
 3/22 anonim ***** válasza:
A mesterképzésre való felvételi nem egységes, szakonként eltérő, felvin le van írva, a szakkeresőnél.
2010. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem olyan egyszerű ám az, ahogy az első leírta. Igen, ez így van ott, ahová az első felvételizett. Szegeden a felvételi elbeszélgetés 70 pontot ért a 100-ból, az ELTÉ-n ugyanez 25-öt. A mesterképzésre már nem olyan egységes a felvételi rendszer, annyi a kikötés, hogy 100 pont a maximum, ebből 10 a pluszpont, ami mindenhol egységes. Tehát hogy nyelvvizsgáért mindenhol x pontot kapsz.
2010. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Intézményenként tényleg változó.

És azért az egész ELTE nem ad 25 pontot a felvételire...

Az ELTE TÁTK-on pl. egy lájtos elbeszélgetés van, a BA-s diplomád eredménye semmit sem számít, tapasztalat.

2010. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

első vagyok, ha a diplomád 5ös, 5x 10 az 50.

és igen, ez a DE-n van

2010. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
És olyan van valahol, hogy a diplomaátlagot nem egészre, hanem két tizedesjegyre nézik?
2010. júl. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
diplomaminősítést nézik, azt akárhogy számold mindig egész lesz, mert 2es, 3as, 4es, 5ös lehet csak
2010. júl. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
De olyan is van, hogy mindenesetben lehet duplázni, nem? Tehát, hogy csak a felvételit nézzük, pl. a BME-n van felvételi, de azok sose esnek egy napra vagy hogy? Ha pl. a BMF-re is akarok jelentkezni, vagy viszem a pontjaim egyik helyről a másikra? Tud valaki valamit, még nem érint, de jó lenne átlátni!
2010. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
mármint BMEn meg godnolom az összes műszakin van írásbeli felvételi + szóbeli (ami sztem nem olyan mint a TÁTKON:S, tehát ott nem a jövőnkről fogunk diskurálni:D)
2010. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!