Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kevesebb kredit, mint ami...

Kevesebb kredit, mint ami kéne. Elrontottam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első éves egyetemista vagyok, tárgyfelvételnél teljesen tapasztalatlan voltam. Úgy voltam vele, hogy első félévben lesz nekem elég órám, így szabadon választhatót nem vettem fel. Igen ám, de a mintatanterv szerint kellett volna egyet, hogy meglegyen a kreditem. 2 kredit híja van. Ez kreditbüntetéssel megoldható?



2019. okt. 13. 22:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Kredit büntetés akkor van ha túlmész 10 százalékot.

Én 25 kreditet vettem föl, szabadon választhatót meg úgy tudom később ajánlott felvenni mikor specializálodsz, mert akkor jobban belemesz abba amire szakosodsz, mert ha később is veszel föl, és több lesz 10% al akkor fizetsz 1700 forintot minden kreditért.

2019. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%
Semmi bajod nem lesz 2 kredit hiányától. A mintatanterv csak ajánlott, majd bepótolod másik félévben. Én az első két félévet csináltam meg szabvál nélkül, 26+28 kreditet vettem fel. Csak annyi történik, hogyha államis vagy, kevesebb kreditnél kisebb az esély az ösztöndíjra.
2019. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!