Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a 2020-től...

Szerintetek mi lesz a 2020-től életbe lépő nyelvvizsga törvény hatása?

Figyelt kérdés
Nos én nem vagyok érintett, csupán érdekel a dolog, nagyon nem is olvastam ennek utána. De! Az egyik egyetemen nagyon tartanak mind az oktatók, mind a dékán, hogy szakok “zárhatnak be”, állásukat is elveszíthetik, a kevesebb létszám miatt az egyetem rezsijére se fog futni. Véleményük még az is, hogy jövőre több önköltséges diák lehet, így a kormány még több pénzt fog lenyúlni a felsőoktatásból. Ti hogy látjátok, ezek azért nem jó jelek, mégha a törvény alapgondolata akár jó is lenne.
2019. okt. 14. 23:03
1 2
 11/17 anonymousreview60 ***** válasza:
Milyen kimeneti B1, bemeneti B2? Emelt érettségi nyelvből, az B2, és mehet is egyetemre!
2019. okt. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A kérdező kommentjeiből látszik, hogy nem ért egyet a nyelvvizsgatörvénnyel. Ezt már hat éve bejelentették. Ha hat év alatt napi egy új szót megtanulsz angolul máris több mint 2000 szót tudsz. Ettől még a gyerekeknek lesz gyermekkoruk.
2019. okt. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
A tanterv B1-es szintet ír elő idegen nyelvnél, az egyetemi bemeneti B2 lesz. Azért a 6 év ők is változtathattak volna. De erre nem került sor, ahogy látom.
2019. okt. 19. 13:31
 14/17 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy neked vagy nekem mi erről a véleményünk, mert ez már oktatáspolitikai kerdés amin itt a gyakorin nem változtathatsz hiába szerzel magadnak 100%ot.

Én személy szerint egyet értek a nyelvvizsgatörvénnyel. Ez is egyfajta szűrő a felsőoktatásba. Ha nem tudsz csinálni egy nyelvvizsgát akkor nem oda való vagy.

2019. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tehát akkor, aki egyébként jó szakember lenne, de a nyelv valamiért nem megy neki, az ne menjen felsőoktatásba?
2019. okt. 19. 15:08
 16/17 A kérdező kommentje:
Az emelt érettségivel viszont én is egyetértek. Csak a nyelvvizsgával nem.
2019. okt. 19. 15:10
 17/17 anonim ***** válasza:

Akinek nincs nyelvvizsgája az ne menjen a felsőoktatásba még ha "jó szakemeber" a kérdező szerint. A diplomához amúgy is kell. Az állam szempontjából meg pénzkidobás a sok bentragadt diploma. Mielőtt elkezdenél politizálni utálom a narancsot de ezzel az intézkedéssel egyet érte.

Egy jó szakember (orvos, mérnök stb) igyekszik a szakmájában továbbképezni magát. Rengeteg olyan könyv van amelyik nincs meg magyar nyelven. A google fordító meg nem ér sokat.


Másik indok az, hogy jelenleg ez kormányzati cél. Az állam fizeti a felsőoktatást akkor joga van eldönteni hogy mi is a bekerülési feltételeket.


Alapíts egy pártot amelynek egyik kampányígérete a nyelvvizsgatörvény eltörlése!

2019. okt. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!