Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért létezik matematika...

Miért létezik matematika diákolimpia külön lányoknak?

Figyelt kérdés

Olyan nincs, hogy csak fiúknak, de olyan igen, amin csak lányok vehetnek részt.

Én férfiként úgy érzem ez megalázó a nőkre nézve.

Sportban értem, mert a férfiak fizikuma nem összehasonlítható a nőkével. De ez azt feltételezi, hogy az agyuk sem?

Mire föl?



2019. okt. 17. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert az igen okos (és az igen buta) elmék tekintetében a férfiak előnyben vannak.

Erről már volt itt párszor szó.

2019. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát az értelmes emberek nagyobb része férfi, mint nő?

Vagy milyen értelemben vannak a férfiak "előnyben"?

2019. okt. 17. 12:20
 3/6 dq ***** válasza:
31%

> Én férfiként úgy érzem ez megalázó a nőkre nézve.


Szerintem eltévesztetted a kategóriát. Azért van olyan verseny(!), amin csak lányok indulhatnak, mert valaki csinált.

Akár te is csinálhatsz. Csak a barátaidnak, csak a városodnak, csak fehéreknek, csak akváriumosoknak. (Nem vagyok teljesen biztos, hogy ez mindenhol (mondjuk itthon) legális, de eddig, úgy tűnik, nem volt belőle problémájuk.)


Nem tudom, melyik versenyre gondolsz. Nem tudok arról, hogy bármelyik kapcsolatban állna a nagy múltú matematikai diákolimpiával.

2019. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Abban az ertelemben, hogy bar a ket nem atlagintelligencija egyforma, a ferfiaknal nagyobb a szoras, azaz tobb koztuk a nagyon alacsony es a nagyon magas ibtelligenciaju egyen.

De ez csak az egyik ok. A masik hogy a nok eleve a tarsadalmi elvarasok es szerepek miatt nem erzik ugy hogy realtargyakra kene rafekudniuk. Ellenben ha sikereket ernek el a lanyok olimpiajan, az pszichologiailag buzdithatja a tobbieket hogy kiprobaljak magukat ne csak a lanyok kozott, de vegyes versenyben is.

2019. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Itt olvashatsz erről bővebben, van külön szakasz a matematikáról: [link]


A lényeg, hogy nincs genetikailag kódolt különbség, viszont az eltérő szocializáció miatt a fiúk jelentős előnybe kerülnek középiskolás korukra, és mivel a matek kumulatív tantárgy, így ezt már nagyon nehéz utólag behozni. A társadalmi elvárások miatt nincs olyan sok nagyon okos matematikus nő.

2019. okt. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nincs genetikailag kódolt különbség"

Akkor rossz a cikk.

A fiúk agyát a születés előtt 1 hónappal átprogramozza egy hormon.

Az egyik előző is írt róla: a fiúknál 𝐧𝐚𝐠𝐲𝐨𝐛𝐛 az intelligencia szórása, mint a lányoknál. Ennek evolúciós oka van.


Van egy olyan gond, hogy a matematika erős koncentrációt kíván, amiben a nők nem jók.

Cserébe viszont jobb a kreativitásuk és több dologra is tudnak egyszerre figyelni, ez valamelyest kompenzálja az előzőt.


Ezen kívül természetesen létezik különbség a nevelés miatt is, ezen viszont lehetne változtatni.

2019. okt. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!