Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek az nagyon deviáns...

Szerintetek az nagyon deviáns és bunkó viselkedés, ha valaki elmegy egy méregdrága OKJ tanfolyamra és a többi tanulóhoz hozzá sem szól, átnéz rajtuk és csak tanulni jár oda?

Figyelt kérdés
Még csak nem is köszön, de szerinte 600 ezer forint kifizetéséért ne kelljen már senkivel sem "trécselnie" és különben is, megvan a saját szociális hálója.
2019. okt. 18. 23:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én nem járok vele egy iskolába, viszont neki az a mentalitása, hogyha ennyi pénzt kifizetett, akkor őt hagyják békén mindenféle társadalmi elvárással, piszkálják azt aki normális iskolában vagy az általános iskolában (Ahova amúgy ő nem járt mert magántanuló volt) Jár. Igaz egyelőre még nem szóltak neki, de ki tudja
2019. okt. 20. 08:33
 12/17 anonim ***** válasza:

"Csak kérdezem: az, aki elvárja egy autistától, hogy társadalmi kapcsolatot létesítsen, hány autistával találkozott életében?" - Az aspergeresek tudnak kapcsolatot létesíteni, vannak kicsit fura dolgaik de sok embernél nem is diagnosztizálják mert ez azért nem egyenlő az autizmussal. Sprektumon van, de ők be tudnak illeszkedni, tudják az alapvető normákat azért, főleg ha elég idős egy ilyen tanfolyamhoz.


A másik hogy ha nem szóltak előre az osztálynak hogy aspergeres ugyanúgy az lesz az ember első reakciója, hogy ez a paraszt még köszönni se bír.

2019. okt. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
#12: és ez minden aspergeresre igaz? Mennyit ismersz? Azért ott is elég széles a spektrum.
2019. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Írtam hogy én csak 2-t, róluk meg se mondod hogy aspik amíg nem beszélsz velük, viszont általánosságban ha csak utána olvasol ők jól funcionálnak, az aspergeresek nem egyenlőek azzal akik ténylegesen autisták. De szerinted ha egyedül el tud menni a tanfolyamra, részt vesz rajta akkor nincs olyan sértelmi szinten hogy ne érte meg hogy ha belépsz valahova köszönj? Kisgyerekeket már erre tanítanak, nem egyszer hallotta az életében, nem hülyék, megtanulják ők is mi a szokás egy közősségben.
2019. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: nem hülyék. De pont a társadalmi kapcsolatok azok, amik nekik nem mennek.

Attól, hogy megtanulja, hogy jusson el A pontból B-be, illetve hogy meg tudja tanulni valamelyik tudományágat, az még nem jelenti azt, hogy a társadalmi kapcsolatokkal is ugyanúgy elboldogul, attól a spektrum zavar lehet komolyabb.

Aki csak nehezített ezekben a kapcsolatokban, annak meg tudod tanítani. A többieknek kb. tudományos alapon tudod elmondani, mikor kell köszönni. Pl. belép egy helyiségbe, ahol van valaki. Igen, akkor köszönni fog, akár a padlót bámulva maga elé. Ugyanis ezt tényként, szabályként kezeli (már ha szabálykövető).

Akkor is köszönni fog minden alkalommal, ha egy nap harmincszor megy be. De nem fogja tudni összekötni azzal, hogy a másik embernek köszön. Nekik ez idegen. Megtaníthatod rá, hogy mindenkinek köszönni kell. Akkor viszont lehet, hogy mindenkihez odamegy az utcán, és a villamoson, hogy köszönjön. Ezt viszont az emberek nagy része zaklatásnak veszi.

Nincs sablon. Minél több autista embert megismert, annál inkább rájössz arra, hogy ez, hogy "spektrum zavar", eléggé tág meghatározás. És nagyon széles a skála. A közös kiindulási pont a társadalmi kapcsolatok zavara. De ennek a mértéke mindenkinél más

2019. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

De nem autistáról van szó, hanem aspergeresről, ne mosd össze a kettőt mert mert nem ugyanaz. Aspi és egy jól funkcionáló autista sincs ugyanaz a szinten, az aspergeres elég jól érti a dolgokat és nem olyan berögzül a gondolkodásuk, mint az autistáknak.



"Még csak nem is köszön, de szerinte 600 ezer forint kifizetéséért ne kelljen már senkivel sem "trécselnie"" - Nekem ebből erősen az jön le hogy érti a dolgokat, tudatosan döntötte el hogy senkivel se akar beszélni, még az udvariasság szintjén se.

2019. okt. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne összemosni? Az Asperger szindróma egyik ága az autista spektrum zavarnak. Minden Aspergeres autista, de nem minden autista Aspergeres.

Bár az idézett mondat még egy Aspergerestől is furcsa, de ebbe be menjünk bele.

Nézd, én elég sok autistát ismerek, mindenféle súlyossági szinten, aspergerest is. Nekem az jött le, amit fentebb írtam. Ennek ellenére nem vagyok a szakértőjük, nem merem őket skatulyázni, még úgy sem, hogy érintett családtagként sokat olvastam a témában.

De ha valaki kettő ismeretség után szakértőnek gondolja magát, bocs, azzal értelmét sem látom vitatkozni.

2019. okt. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!