Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Történelem emelt szintű...

Történelem emelt szintű érettségire fel lehet így készülni?

Figyelt kérdés

B. Mátyus Gyöngyi Bori István - Történelem érettségi témavázlatok II. Emelt szint

és a Száray-féle könyvekből tanulom. A témavázlatos könyvet azért szeretem, mert ebbe konkrétan a követelmény témák vannak kidolgozva, viszont vázlatosan, ezért a Száray-féle könyvekből hozzáolvasok. Ezen kívül van meg más, ami hasznos lehet? Majd a szóbeli témaköröst is megveszem, ha kiadják a frisset.

Szeptemberbe kezdtem el tanulni rá, már van érettségi bizim, ez csak továbbtanuláshoz kell. Anno középszintűm ötös lett, az alapok megavannak, de sokat felejtettem. Elegendő májusig felkészülni? Napi 2-3 órát tanulok. Eddig atnéztem az ókort, Árpád-házi királyokat, középkort, jelenleg a török-magyar harcoknál járok. Ugye időrendbe előrefele haladok, csak félek, hogy amiket most megtanulok májusig elfelejtem, de attól is félek, hogy kevés az idő, delehet csak túlparázom. 70% kellene belőle.

Mit tanácsoltok, hogy célszerű készülni rá?



2019. okt. 20. 20:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Az oktatasi hivatal honlapján van egy táblázat ami tartalmazza azokat a témákat amik emelten kellenek ókor alig van. Ha jol emlekszem (közep+emelt szint kell a táblázatokból) csak caesar meg augustus meg vallástörténet es művészetek atheni demokrácia. Nem tudom mikor érettségiztél de 2017-tol mar kevesebb kell. (Ezt csak azert irom le hogy tudd mert nem mindenki tudja)

Én a rubicont es a múltkor oldalát olvastam hozzá egy egy témához pluszban ami kellett. Illetve szóbelire az SG kiadványból készültem. Sok sikert :)

2019. okt. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!