Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt töri érettségire miből...

Emelt töri érettségire miből érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Szóval, szeretnék emelt történelem érettségit letenni, de mivel külföldön élek, így nem vagyok tisztában az elvárásokkal..Milyen tankönyvből tanítanak Magyarországon, vagy miből érdemes készülni? Aki szintén ezt választotta az hogyan készült fel(hátha van pár hasznos tippje)?


Kicsit még homályos nekem ez a rész, de szeretnék jól felkészülni, mert alapvetően érdekel a történelem(az egyetemre, ahova jelentkezek is kötelező), csak nálunk egészen másként tanítják :))


Előre köszönöm a hasznos válaszokat!



2019. aug. 28. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Idelinkelek majd neked pár kérdést, ahová leírtam részletesebben a dolgokat, most csak pár alap infó:

Magyarországon momentan nem tudom, hány tankönyvet használnak, mi pl a Száray Miklós-féle sorozatból tanultunk.

A követelményeket megtalálod, ha igy keresed: "oktatási hivatal emelt történelem érettségi követelmények 2017" egy hosszú dokumentumot fogsz találni, annak kb a közepe táján lesz egy táblázat, amiben benne van korszakok, illetve közép/emelt szint szerint, hogy mit kell tudni.

Minden más kérdésedre küldöm majd a linkeket. :)

2019. aug. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, Penryn! Jol jonnenek a linkek is :))
2019. szept. 2. 17:56
 3/5 anonim ***** válasza:
2019. szept. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, nagyon sokat segitettel!
2019. szept. 4. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Van egy szuper könyvsorozat, amit nagyjából az érettségi időszakban dobnak piacra minden évben, ezek az aktuális kidolgozott emeltszintű tételek.

Én ebből is tanultam, meg persze a Száray tankönyvekből, és az internetről. Van egy kidolgozott érettségi tételek nevű oldal, azon sok jó írás van fent.

Januárban érdemes elkezdened tanulni rá, a tételsort az oktatási hivatal oldalán találod majd meg, illetve ott van a leírás a jelentkezés menetéről. (Macerás és költséges lesz, jobb ha most elkezded intézni. :D)


Ezt kell majd megvenned az aktuális évi kiadásban:


[link]


Ezt a fajtát az ELTE profjai írták.


Tanulni innen is érdemes:


[link]


És sok szerencsét!

2019. szept. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!