Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más is érzi úgy, hogy meglèvő...

Más is érzi úgy, hogy meglèvő klikkek vannak (egyetem) és egyedül maradt? 😔

Figyelt kérdés

Sajnos nálam kimaradt a gólyatábor, gólya találkozók meg az első héten sem voltam mivel nem tartózkodtam itthon.

Ezalatt az idő alatt meg megalakultak a klikkek, én meg teljesen egyedül maradtam. Értem ezalatt, hogy vannak pl az “instalányok” ők nem nagyon engednek a köreikbe senkit, vannak a “stréberek” (ne értsetek félre, nem negatívan mondom) ők egymással vannak el, geek fiúk szintén egymással stb. Vannak csendesebb emberek akik szintén egyedül vannak, de talán 1-2 ilyen van és rajtuk meg azt látom, hogy ők egyedül vannak el, nem veszik pozitívan a közeledést. Mindenkinek megvan a saját világa és abba nem igazán enged be “kívülállót”, olyanok mintha évek óta barátok lennének vagy nem tudom. Teljesen egyedül megyek minden órára. Egy-két szót ha váltok valakivel, de mindenki a sajàt kis csapatával van legszívesebben.

Nekem ez nagyon szokatlan, hogy egyedül vagyok, mert középsuliban mindig volt társaságom, úgymond “népszerűbbnek” számítottam, itt meg nincs kihez szólnom, hiányoznak is a régi barátaim:( Persze tartom velük a kapcsolatot rendszersen, csak rossz egyedül menni minden órára. Ti is éreztetek így?


2019. okt. 21. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Van sajnos, nem tudom mi lenne a megoldás :( Esetleg ha lesz szakest, gólyabál, próbálj ismerkedni. Vagy ha lesz laborgyakorlat, más gyakorlat, ahol névsor szerint vagy akárhogy csoportokba kell rendeződni, próbálj meg ott beszélgetni.
2019. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Kezdd el ma az ismerkedést, szólítsd meg a melletted ülőt. Voilá.
2019. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első félévben szerintem nem ritka amit írsz, főleg nagy egyetemek nagy létszámú szakjain. Később, ha lesznek kisebb létszámú órák/gyakorlatok, akkor majd sokkal könnyebb lesz "ismerkedni", összebarátkozni. Alapból lesz egy csomó közös téma a beszélgetések kezdeményezéséhez, pl.: a tantárgyakról, tanárokról, zh-ról, vizsgáról, beadandóról stb.

Én is nagyrészt egyedül voltam az első félévemben, kb minden órám nagy 300-500 fős előadókban volt, és csak a szaktársaim egy részét ismertem, őket is többnyire csak látásból. Majd csak a második félévben, amikor már volt olyan szabadon választható tantárgyam, ahol voltunk kb 30-an, kezdtem el jobban ismerkedni, és mondhatjuk, hogy bekerültem egy klikkbe, és kb harmadik-negyedik félévem volt az, amikorra már úgy egész jól ismertem a szaktársaim nagy részét, és az évfolyam is összeszokott annyira, hogy már nem volt komolyabb klikkesedés.

2019. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Wow, 2es erre sosem gondoltam volna!😮 leírtam fentebb mi a probléma, ha lusta vagy elolvasni, akkor nem kell válaszolni, tudtad?:)
2019. okt. 21. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!