Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg 60x10 oldal...

Hogy tanuljak meg 60x10 oldal törvényt két hónap alatt?

Figyelt kérdés
Ti,hogy készültetek fel záróvizsgára ? Lehetséges 2 hónap alatt ennyit megtnaulni úgy ,hogy az adott időben elő tudjam hívni a tudást? Értelmetlen dolgokat kell bemagolni, 80% kb törvény, 20% értelmes. 1.5 év kihagyásom van,nem emlékszem semmire,részmunkában dolgozom is.
2019. okt. 27. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először is agyban nagyon fontos, hogy eldöntsd: nem lehetetlen. Ne ess pánikba, ne keress kifogásokat, csak döntsd el, hogy menni fog.

Oszd be az anyagot! Ha 2 hónapod van, az nagyjából 60 nap, vagyis naponként 10 oldalnyi törvényt kell megtanulnod. És tartsd is ezt a napi 10 oldalt, ha törik, ha szakad. Hétvégénként, amikor kicsit több időd van, akkor ismételj. Az ismétlés nagyon fontos, ezáltal kerül át az információ a rövidtávú memóriádból a hosszúba!

2019. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Én 20 nap alatt készültem fel. :D Mondjuk az nem jogszabály volt, hanem biosz.


1-20. nap: elolvasod az egészet és kiemeled a kulcsszavakat meg a fontos részeket citromsárgával. 30 oldal/nap

21-40. nap: elolvasod újra, de ekkorra már a színes rész jobban vonzza a figyelmed. Ismét kiemeled a kulcsfogalmakat és azokat a szavakat, amik az egész vázát alkotják az anyagnak. 30 oldal/nap

41. naptól meg szépen kiírod a legfontosabb dolgokat és tételenként feleletvázlatot készítesz. Ha jól csinálod, lesz még 10 napod, amiben csak ezeket a tételeket forgatod már.

2019. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Ismét kiemeled a kulcsfogalmakat és azokat a szavakat, amik az egész vázát alkotják az anyagnak, csak egy erősebb színnel (pl rózsaszín), ami látszik a sárgához képest *
2019. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,kicsit nehéz elhinni,hogy sikerülni fog!

Oh sajnos az én agyam nem oylan penge,hogy olvasás után megjegyzi a dolgokat. Kb 20x kell elolvasonm,hogy megmaradjon valami xd

Eddig egy tételt siekresen megtanultam,bár még ott is vannak hináyosságok,de azt folyamat veszem is elő ,ma reggel is ,de 1.5 óra elment az ismétlésével. Az új tételt kb még sehogy sem tnaultam meg pedig már pár órája olvasgatom. Ideges is vagyok,mert délután jönnek át hozzám és szétvet az ideg,hogy nem leszek kész a tétellel. Durván 70 napom van még amúgy..de ott vannak az ünnepek,karácsony,újév plusz a szakdolgazatom még nem 100%-os és a munka is...nehéz ez

2019. okt. 27. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha egyből megtanulod és csak utána jön a következő, mire a végére érsz, elfelejted az elsőt... :/ Ezért is javasoltam, hogy próbáld azt, hogy először felületesen átolvasod, aztán egyre részletesebben, egyre inkább a lényeget próbálod megragadni és strukturálni.
2019. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!