Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » ELőfizettem egy netes társkere...

ELőfizettem egy netes társkeresőre, amiről nem tudtam, hogy megujúló, így 6 hónap után újra lehúztak pénzt rólam, most visszakövetelem a pénzt, a bank lefoglalta, az oldal követeléskezelőhöz fordul, kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Ausztriában megszoktam,hogy itt előtte értesítenek,és én döntök,hogy szeretném-e megújítani a szolgáltatást,nincs ez a sunyi lehúzás,mint a magyar világban.PL:Ha Vorteilscardot veszek 1 évre,akkor értesítenek,ha szeretném megújítani,akkor fizessek be,X határidőig Y összeget,nincs sunyi lehúzás.

2018. okt. 9. 17:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
ÁSZF-et el kellett volna talán olvasni. Itthon ezek a szolgáltatások megújulnak automatikusan, sőt amúgy baromi sok egyéb helyen is a világban, csak persze ha nem olvasol utána...
2018. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De inkorrekt,tisztességtelen üzleti magatartás,hogy az oldal nem kínált fel választási lehetőséget,nem?
2018. okt. 9. 18:09
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Ugye azért kenyérre marad még pénzed? :D
2018. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Itt nem erről van szó,hanem az elvről,Ausztriában teljesen más mentalitást szoktam meg.Előtte értesítenek,lejár az előfizetés,ha szeretném hosszabbítani,akkor X határidőig fizessem be.Ez a korrekt,tisztességes üzleti magatartás,nem sunyi módon lehúzunk újra összeget a számláról,mert megújuló,épp csak az ügyfél nincs tájékoztatva korrektül.
2018. okt. 9. 18:22
 5/23 anonim ***** válasza:
52%

Remek.

De tudtommal Magyarország az Magyarország, és nem Ausztria.

2018. okt. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
64%

Ez inkább jogi kérdés már, mint pénzügyi és határozottan az oldalkezelőnek van igaza. Te, amikor regisztráltál az oldalra elfogadtad az ÁSZF-et, amiben feltehetően szerepelt az, hogy fél évente automatikusan megújítják az előfizetésedet, hacsak le nem mondod/ki nem kapcsolod. Egyébként ez a legtöbb internetes szolgáltatásnál így van már, szóval nem egy egyedi megoldásról beszélünk. Arra nem hivatkozhatsz, hogy de hát Ausztriában nem ezt szoktuk meg. Gondolom amikor kiköltöztél, akkor is elfogadtad az ausztriai normákat, nem pedig rájuk erőltetted a magyar megszokásokat.


Ha az oldalkezelőben van némi emberség, akkor visszafizeti a pénzedet, ennyi. Ha nem, akkor tanulópénz volt.

2018. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszi,de nem lehet arra hivatkozni, hogy ez tisztességtelen,inkorrekt üzleti magatartás?Az egy dolog,hogy elfogadtam az ÁSZF-et.Azért úgy lett volna korrekt,hogy előtte értesítenek amikor lejár,hogy meg akarom-e biztosan újítani.
2018. okt. 9. 19:30
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Fogd fel, hogy nem. Elolvastad az ÁSZF-et? Nem. Tisztában voltál a jogaiddal? Nem.

Te hittél valamit és nem úgy volt, holott minden lehetőséged megvolt utánajárni. Megtetted? Nem- Lapozzál.

2018. okt. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Köszi,de nem lehet arra hivatkozni, hogy ez tisztességtelen,inkorrekt üzleti magatartás?"

Egyáltalán nem tisztességtelen és nem inkorrekt magatartás. A bankodban is tudsz kérni ilyen szolgáltatást, pl. közmű fizetésénél. Ez ugyanaz, csak szolgáltatói oldalról megoldva. Szvsz vedd fel a kapcsolatot az oldal üzemeltetőjével és mondd el neki a problémádat. Általában segítenek.

2018. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség, hogy ez valami magyar szokás lenne csak.


Millió helyen van, hogy hónapról hónapra megújul az előfizetés, ha nem mondod le. Mert ilyen szerződést kötöttél az elején.


Oda is b.na rendesen, ha havonta nyilatkoznom kellene pl. a Netlixnek, hogy fenn akarom tartani az előfizetést.

2018. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!