Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza el kérem,...

Valaki magyarázza el kérem, hogy OKJ-s grafikus képzésen miért erőltetik ennyire a művtörit, szakelméletet?

Figyelt kérdés

Az utóbbit még úgy ahogy megértem, bár amikor megkérdeztem a rézkarcnál, hogy ma ezt használja-e bárki, válasz nem, visszakérdezek, akkor hobbi(?), amire válasz, igen. Akkor úgy elgondolkodtam, hogy na akkor ezt miért kell tételszinten tudni? Ha nem is egy külön tétel, de nyilván szóba kell hozni, akár alkotókat is.


A másik a művtöri. Az én InDesign, Illustrator, Photoshop képességeimet miben fogja befolyásolni az, ha kívülről tudom az elmúlt pár ezer év művtörijét?


Én úgy élem ezt meg, hogy ez csak egy újabb sallang töltelék ahelyett, hogy a lényegre fókuszálnánk. Arra a három programra ott fent.


Kedvencem a 11499–12 Foglalkoztatás II. modul volt, 1 napnyi oktatással, abból modulzáróval. Roppant fontos volt ismét.


Lehet az én hozzáállásom a topa, de mondom, annyi töltelék dolog van mindenhol a magyar oktatási rendszernek köszönhetően, hogy tömik tele a fejeket mindenféle szükségtelen dologgal. Tehát én nem azért mentem el grafikus tanfolyamra, mert a barokkról szeretnék tanulni, hanem azért, hogy a különböző programokkal kapcsolatos képességeimet fejlesszem. Vagy rosszul látom?


Érdekelne végzett grafikusok, akár a szakmában elhelyezkedettek, aktívan dolgozók véleménye is, hogy ők mit használnak abból a 20-20 tételből ma?



2019. okt. 28. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lol, én is művészetis vagyok, de ha ennyire nem érdekel a dolog felesleges volt ilyen szakot tanulnod.

Én speciál textiltervezőnek tanulok, (anyagokat, lakástextileket tervezünk) van művtörim, textiltörim sőt még viselettörténetem is.

Nem mondom ,hogy nincsenek töltelék tárgyaim, de szerintem ezek az órák pont olyanok amiket hasznos tanulni. Szóval javaslom próbáld őket megszeretni. Ha a barokk speciál nem jön be, a késöbbi korokban biztos lesz olyan ami tetszeni fog.


Igazából ez az a plusz tudás ami megkülönbözteti a hobbi alkotókat és a tanult alkotókat. Bár ezt így elég nehéz megfogalmazni.

Én már most az évvégi munkámhoz is felhasználtam jó pár dolgot, amit ott tanultam.


Ja és egyébként meglepően sokan használják a rézkarcot, mint technikát.

2019. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a zöld, bár nem teljesen értek egyet.
2019. okt. 28. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!