Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges jó emelt földrajz...

Lehetséges jó emelt földrajz érettségit tenni innen indulva?

Figyelt kérdés
2020 májusában érettségizem, és félek, hogy az egyetlen angol emeltem nem lesz elég a 400+ pont eléréséhez. (40 pontom lesz nyelvvizsgákból) Az emelt föcin kezdtem el gondolkodni, de lehet, hogy túl merész ötlet. 10. óta nincs földrajz órám, faktra sem járok és nem is tudnék, így a felkészülés önállóan történne. Valójában egy kicsit mindig érdekelt a föci, 4-es 5-öseim voltak, 10. végén volt topográfiai számonkérés, kb 200 helyet kellett tudnunk és az sem volt ellenemre, mert vizuálisan tanulok leghatékonyabban. Nemzetközi gazdálkodásra szeretnék menni, így tuti elfogadnák a föci emeltet, de nem tudom, lehetséges lenne-e egyedül felkészülnöm ilyen kevés idő alatt ilyen alapokról. Mit gondoltok?

2019. nov. 3. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:

A legjobb ha megnézed az elmúlt évek emelt földrajz érettségijeit, hogy milyenek/mennyire mennek a feladatok.

Egy emelt érettségiről van szó, szóval nem olyan könnyű tanár nélkül, de nem lehetetlen a dolog ha sokat készülsz.

2019. nov. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hamarabb ajánlanám a történelmet mint a föcit. Abbol fel lehet.
2019. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet csinàlni.

Én csak földrajzból emeltezek. Tanàr nélkül, külföldi ként kb a 0ról, a mozaikos könyvekből. Szeptemberben kezdtem el, de még időben vagy :) ha valami kérdésed van, vagy ha van kedved átbeszélni a témákat nyugodtan irj privátban

L

2019. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miután iskolába jársz, a földrajztanárod valószínűleg megvan, és ha hozzá fordulsz, szívesen el fog látni néhány tanáccsal. Ha rászánod az időt, biztosan meg lehet csinálni, persze téli szünetre ne nagyon számíts.
2019. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán meg lehet csinálni. Jobban ki kell bővíteni a tudást, topográfia követelmény ugyanaz. Ami nehézség szerintem, hogy atlasz nem használható, csak szóbelin. De ha érdekelt is a föci, akkor nyert ügyed van.
2019. nov. 15. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Végül úgy döntöttem, hogy hagyom a föcit, mert az új rendelet szerint már az első emelt érettségire is jár az 50 pont, így megelégszem 78 többletponttal.
2019. nov. 16. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy jónak látod. Bár én megpróbálnám azt az emeltet, kár lenne azt az 50 pontot nem kihasználni, ráadásul, mint mondtad, érdekelt is kicsit, jó voltál belőle. Egyébként itt pont jó, ha vizuális típus az ember. De persze, ahogy jónak látod.
2019. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!