Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki enyhén színtévesztő lehet...

Aki enyhén színtévesztő lehet e mérnök?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e még pályaalkalmassági vizsgálat, de például műszerész szakmához régen volt, színtévesztésre, hallásra, pár egyéb dologra.

Szerintem mérnök képzésen most nincs ilyen, persze attól is függhet, hogy milyen mérnök. (Építész, vegyész, informatikus, villamosmérnök,..)

2019. nov. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Egyébként mechatronikai
2019. nov. 4. 11:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hirtelen ilyet találtam:

"GÉPÉSZET-MECHATRONIKA: pályaalkalmassági vizsga és matematika és ..."

[link]

2019. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. nov. 4. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár ez mesterképzés... Meg kell nézni a konkrét szak felvételi követelményeit.
2019. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban az a legbiztosabb, ha megnézed a szak követelményeit, esetleg érdeklődsz a választott intézménynél.


Amit #3 linkelt, az tanári szak, ott a pályaalkalmassági egy beszélgetés, ami elvileg felméri a pedagógiai pályára való alkalmasságot (gyakorlatilag nem, de ezt most hagyjuk...).


Amúgy én villamosmérnök vagyok, és semmi hasonló alkalmassági vizsgálaton nem kellett részt vennem az egyetemen. Ezen kívül találkoztam mechatronikus hallgatóval, aki nagyon rosszul látott, szóval nem hinném, hogy gond lenne. Persze mind az egyetemen, mind majd a munkahelyen szólj előre, ha arra kerül a sor, hogy színeket kell egymástól megkülönböztetni!

2019. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

..Vagy ha fontos, hogy ne cseréld fel a piros és a kék vezetéket. :)

(Vagy ellenállás színkódok, visszajelző ledek, stb.)

2019. nov. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2019. nov. 5. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs rendeletileg előírt orvosi vizsgálat, akkor erre a problémára mindig megoldás a színtévesztős szemüveg. Igaz, hogy nem különösebben olcsó, de hatásos, és egy élet céljainak eléréséhez ennyi beruházás nem lehet kérdéses.
2019. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!