Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök nem lehetek,...

Gépészmérnök nem lehetek, mivel nem tudok rajzolni. Villamosmérnök nem lehetek, mert színtévesztő vagyok. Informatikus/programozó meg azért nem, mert németet tanultam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 7. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"Gépészmérnök nem lehetek, mivel nem tudok rajzolni"

Szabadkézzel én sem tudok. De azért vannak szerkesztő- és rajzeszközök, hogy azokkal rajzolj.

"Villamosmérnök nem lehetek, mert színtévesztő vagyok"

Attól függ, mennyire. A vezetékeléseket általában úgy tervezik, hogy hasonló színű kábelek ne haladjanak egymás közelében, vagyis a világoskék és sötétkék drótot a készülék két különböző helyén kell keresned. Annyira nem nagy gond.

"Informatikus/programozó meg azért nem, mert németet tanultam"

És akkor mi van? Németül beszélő informatikus is kell bőven, egyébként pedig elkezdesz angolul tanulni, azt' meg van oldva a probléma.

"Mit tegyek?"

Takálj ki még pár ilyen hülye kifogást minden szakmára, utána meg sajnáltasd magadat, hogy nincs normális munkád.

2016. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha minden szakmára kitaláltad már, miért nem lehetsz, akkor már csak egy marad: közmunkás.
2016. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Bocsánat, kedves Kérdező, ezt a mondatodat: "Villamosmérnök nem lehetek, mert színtévesztő vagyok."

helyesbíteném:

Villamosmérnök nem lehetek, mert színtévesztő vagyok, és az egy életben egyszer vagy kétszer kiadandó kb 100 eFt-ot a szemüvegre, ami helyrehozna, nem tudom/nem akarom az életem irányának befolyásolásának céljával rááldozni.


Egyébként a vezetékek az egy dolog, szín az lehet sokféle sok helyütt, például egy bonyolult sémán a kereszteződések egyértelművé tételére kellhet sok szín, de láttam már olyan irányítástechnikai rendszert, ahol a színeknek annyi funkciója volt, hogy senki nem is tudta mindet fejben tartani.

2016. ápr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Villamosmérnök nem lehetek, mert színtévesztő vagyok. "


Kb. semmi köze a kettőnek egymáshoz. A villamosmérnökségnek számtalan olyan területe van, ahol ez egyáltalán nem releváns, és egy színvak is remekül elboldogul. De ilyen motivációval nem is érdemes belevágnod ebbe a szakba.

2016. ápr. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A színtévesztő szemüveget sehol nem fogadják el alkalmasságin.És biztos,hogy nem fogok piros lencséjű szemüvegbeb mászkálni.Én úgy tudom,még technikus vagy múszerész sem lehetek színtévesztőként.És hiába nincs szükségem sehol sem az életben tökéletes színlátásra,attól még kizáró ok.

Akkor a gépészmérnöknél nem baj az,ha pl.egy kockát alig bírok lerajzolni?

2016. ápr. 7. 21:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom villamosmérnökin már nem kell egészségügyi alkalmasság, legalábbis a főiskola/egyetem nem kéri, utána meg attól függ hova helyezkedsz el illetve melyik szakirányra mész, van ahol el lehet boldogulni szintévesztőként.
2016. ápr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

...És biztos,hogy nem fogok piros lencséjű szemüvegben mászkálni...


Lehet előítéletekre alapozni egy életet, bár szerintem nem jó módszer, viszont alaptalan előítéletekre bazírozni meg végképp nem tűnik értelmes megoldásnak. A színtévesztő szemüge valóban nem az éppen divatos árnyalat, azonban amit én a kezemben tartok, annak például köze nincs a piroshoz. Az első változatokban nézett ki úgy az ember, mint Cserhalmi a Dögkeselyű plakátján

[link]

de ma már sokkal elviselhetőbb.

2016. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,ezt sehol nem fogadják el az alkalmasságin.Vagy neked elfogadták?
2016. ápr. 9. 17:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Kollégámnak még a C-s (teherautó) jogsihoz is elfogadták. Nála mindenhol elfogadták a színtévesztést javító szemüveget. Targoncára, teherautóra, villanyszerelésre.
2016. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért tornázol most az alkalmasságin, mikor valaki azt írja, hogy az egyetemen ilyen nincs?

Alkalmassági az más tészta. Nincs egységes álláspont, úgy tudom. Szerintem akinél elfogadták, annál az orvos azt hitte, ez csak egy szemüveg.

2016. ápr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!