Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Színtévesztő vagyok és képerny...

Színtévesztő vagyok és képernyőn a világos zöld és sárga között egy adott applikációban én nem tudok különbséget tenni. Létezik olyan szűrő, amivel ezt meg tudnám oldani, hogy kiatláljam melyik-melyik?

Figyelt kérdés

2019. szept. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálkozz elhangolni a monitor RGB szintjeit külön külön. Hátha kijön a különbség.


Esetleg okosabb telefonokban van fehéregyensúly

RGB csúszka.


Vagy Photosopban próbálj rá a Hue beállítóra egy képen.

2019. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
fizikai filtert kérdezek!
2019. szept. 17. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
2019. szept. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem kell nagyon drága színtévesztőknek való szemüveg, elég lenne egy olyan alkalmi megoldás, ami nincs minig rajtam és nem látok rajta kerüsztül mindent normálisan, hanem csak az adott színt kiemeli, akár feketének csinálja, hogy lássam hol van konklrétan
2019. szept. 18. 11:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja és szerinted egy ilyen szelektív hullámhosszú szűrő olcsó?


Pont ezért kerül ennyibe a színtévesztőknek való szemüveg. Speciális, egyedi gyártású szűrők ezek.

2019. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Óccsó kínai félmegoldás? A monitorhoz jó lehet.

[link]


Persze az olcsóság is relatív.

2019. szept. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!