Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha nem lépne...

Mit szólnál, ha nem lépne életbe a 2020-as törvény?

Figyelt kérdés
Semmi sem biztos, de most megint tárgyalnak. Nyelvvizsgára készülök, önköltséges szakot jelölnék meg. Emeltezni föciből fogok. Amúgy egyetértek a törvénnyel, de azt se bánnám, ha nem vezetnék be. 78 pont, mégis 78 pont.
2019. nov. 5. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Örülnék neki. De az emeltről nem esik szó, hogy mègse kelljen, úgyhogy 28al szàmolj max.

Én is föciből emeltezek :) a pontok azért jól jönnènek.

2019. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen elégedett lennék akkor is, ha kötelező lenne minden az eredeti terv szerint, de legalább többletpont járna érte. Megtudnék csinálni egy emelt szintű érettségit is és nyelvvizsgám már van, de így, hogy egyikre se jár a többletpont, kicsit necces bizonyos szakok ponthatárát elérni, és itt nem az általános szakokra gondolok, mert nyilván mindenkinek a pontszáma kevesebb lesz, hanem a közppntilag húzott ponthatárokra. Egyébként így a 280 pontot is kicsit nehezebb elérni sokaknak.
2019. nov. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Akkor is kell a nyelvvizsga, csak az elsp év végéig kapnának haladékot a diákok. Nos, aki eddig nem tette le, az majd az első egyetemi évben fogja megcsinálni? Hát, 1-2 ilyen lehet, de a nagy tömegnek akkor sem fog sikerülni, ha addig nem ment. A kötelező emelt eltörléséről nincs szó.

Személy szerint engem nem érint, 1 közép- és 1 felsőfokúm van, 2 különböző nyelvből.

18/f

2019. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

De legalább esélyt kapna, hogy letegye. Az is lehet, hogy még az érettségi nyarán megszerezné, vagy szeptemberre, de ugye azt nem tudja csatolni, mert július közepéig kb meg kell, hogy érkezzen. Egy ilyen utolsó utáni esély még szerintem jó ha van, hátha jobban rápörög. Itt már persze tétje penne, mert ha nincs meg, akkor kirúgják és két féléve oda, plusz visszafizetheti a tandíj addigi összegét, ha államin volt és két félév után esik ki.

Amúgy már nagyon tárgyalnak, de senki ne gondolja, hogy a diákok megsajnálása miatt alakult ki ez a helyzet, szimplán csak rájöttek, hogy ha mégis bevezetik, akkor jövőre enyhe túlzással bezárhat a szakok majdnem fele, mert sokan nem tudják teljesíteni ezt a követelményt sajnos vagy nem sajnos.

2019. nov. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen utolsó. Valóban, hallottam, hogy már az oktatók is lázongtak, hogy elveszíthetik az állásukat. Ami abszolút megérthető. Valahogy ezt eddig nem vette figyelembe a kormány.
2019. nov. 6. 15:44
 6/7 anonim ***** válasza:

6 éve volt mindenkinek arra, hogy felkészüljön rá, ugyanis 2014-ben hirdették ki a követelményeket.

Eltörölni nem fogják, max. kapnak a diákok 1 év haladékot. Akinek első év végéig nem sikerül, annak elment egy éve, meg még visszafizetheti a 2 félév költségeit....

2019. nov. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Visszavonták a törvényt.
2019. nov. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!