Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülnek az orvosin...

Kelly2000 kérdése:

Mennyibe kerülnek az orvosin a tankönyvek?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy közel egy millióba kerülnek csak a könyvek, és ezt nyilván már az elején ki kell fizetni.

2019. nov. 6. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerre kell megvenni az összeset. Van, amit ki lehet nyomtattatni, van amiből elég a pdf, meg lehet venni használtan, ki lehet kölcsönözni a könyvtárból, de lesz olyan, amit jó, ha megveszel, mert úgyis kell. Vannak kisebb, egyetem által kiadott jegyzetek pár ezer forintért, de legdrágább szerintem a Sobotta atlasz, 40 ezer ft körül van. A többi változó, 10-20-30 ezer forintokban kell gondolkozni. De az 1 milliós összeget szerintem közel sem éri el, az túlzás lenne.
2019. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én 2010-ben kb.110 ezer forintot fizettem az elsőéves tankönyvekért, és aztán kb. ennyit vagy valamivel kevesebbet minden évben. Viszont én minden kötelezően kiírt tankönyvet megvettem. Ezzel szemben volt, aki gyakorlatilag sosem költött könyvre, mert másolatokból vagy másoktól kölcsönzött könyvekből tanult, sőt, sokan ültek be a könyvtárba is. Akkoriban a Sobotta atlas 39 000 Ft volt, nem tudom, hogy most mennyibe kerül. Ha csak egy könyvet veszel, akkor ez legyen az. A Funkcionális anatómia ami még nagyon fontos, de ezt gyakran lehet találni használtan az interneten. Azzal csak arra kell vigyázni, hogy amit veszel, ne legyen túl régi, mert nemrég felújították.
2019. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár a funkci pont az, amiből a régit szeretik. Én is eladtam a sajátomat, 2 percen belül elkelt. Bár a könyvet megújították, de az itteni tanárok a régit ismerik, abból vizsgáztattak és jobban is szeretik.

Nekünk a könyvtárban adtak listát a kötelező tankönyvekről. Minden megvenni szerintem is felesleges, de azért egy Sobotta nagyon alap.

És el tudom képzelni, hogy 1 millió is lenne, ha mindent megvennél, összesen. Orvosi kémiára a két könyv együtt egy 10-es, Biofizika könyv is kb, később élettan 18...és ez csak egy-egy tantárgy.

2019. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!