Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzősök! Ti tovább tanultok?

Végzősök! Ti tovább tanultok?

Figyelt kérdés
Sziasztok érdekelne hogy ki mit kezd érettségi után magával,én még mem tudom mit csináljak és kezdem úgy érezni hogy csak én vagyok így vele.

2019. nov. 9. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
99%
Mindenképp érdemes továbbtanulni, legalábbb egy okj-t csinálni, de bárki bármit mond hogy felesleges az egyetem, azért erősen ajánlott. Én közgazdasági irányba megyek.
2019. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
És nagyon nagyon sokan vannak még így vele. Próbáld először kizárni amit biztos nem szeretnél tanulni/dolgozni.
2019. nov. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én földtudomànyra fogok jelentkezni, msc közben meg szeretnék egy körmös okj-t :) semmi köze egymáshoz, csak szeretek körmözni, akkor màr legyen papirom is róla

Talàld ki mi az amit szeretsz, milyen tantárgyakban vagy jó. Annak megfelelően biztos talàlsz valami jó szakot!

2019. nov. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyugi, nem te vagy az egyetlen, sokan vannak még ezzel így. A lényeg, hogy ne csak azért menj valahova, mert népszerű vagy mert mindenki más oda megy.

Gondold végig a következőket:

- Milyen beállítottságú vagy?

- Mi a kedvenc tantárgyad?

- Miben vagy jó?

- Mi érdekel?

- Ha bármit csinálhatnál a világon, mit csinálnál szívesen?

Egyelőre gondold végig ezeket, utána ha ez megvan, nézz utána, milyen szakok, képzések vannak, amelyek megfelelnek az érdeklődésednek, milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak stb.

Nem kötelező egyetemre menni, de ajánlott. Ha meg nem mész, akkor valamilyen OKJ-s képzést csinálj meg. Azért valamilyen végzettség nem árt.

2019. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én matek szakra tervezek menni. Az A terv utána pénzügyi matematikus, vagy ha az nem jön be, akkor a B terv kiberbiztonsági szakértő.

Pont ezért is tetszik amúgy a matek szak. Sokféle irányba lehet utána menni, hiszen a matek kb mindennek az alapja :)

2019. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én most vagyok végzős egy szakgimnáziumban. Jövőre lesz okj, azt megcsinálom már a pluszpontok miatt is, valamint emeltezek két tárgyból, aztán jelentkezek egyetemre. Nemzetközi gazdálkodásra szeretnék menni, de lehet hogy gazdálkodás és menedzsment lesz :D
2019. nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat látom van akinek szép tervei vannak nektek sok sikert hozzá remélem sikerülni fog :)

Most egy kicsit megnyugodtam 1-2 biztatásaitoktól,szeretnék énis tovább tanulni csak félek hogy nem vennének fel,most csináltam emelt angolt de szerintem elrontottam es kb 80 százalékos lesz durván de még az emelt törit át átgondolom,így már hátha lesz valami esélyem.

2019. nov. 12. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!