Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Végzősök! Ti mennyit tanultok...

Végzősök! Ti mennyit tanultok naponta? Változtassak vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Először is érdekelne hogy mennyit tanultok naponta.

Másrészt,nem tudom ti hogy vagytok vele,de én már gyakran azt látom hogy vagy nem is tudok megcsinálni mindent,vagy ha igen,akkor ahhoz az kell,hogy reggeltől estig(20:00ig de akár 22:00ig) is tanuljak.

Ismétlés,tételek magyarból,töriből,a különórák,a délelőtti suli,a matek alapból nehezebben megy (de járok tanárhoz),ezért az néha több idő.És még ehhez társul az emelt szintű tárgyam és mostanban pont arra jut kevesebb időm,pedig az nagyon fontos lenne.

És akkor ezek a "kötelező" dolgok,tehát nincs benne olyan,amit azért tanulnék mert szívesen foglalkoznék vele és érdekel (pl.egy-egy olyan idegen nyelv)


Nektek is egész napot vesz igénybe a tanulás?

Én személy szerint 2 dologra jutottam: megróbálom beosztani az időmet (de akkor olyan lennék mint egy robot) vagy elkezdek még jobban szelektálni (már így is szelektálok pedig) és elfogadom hogy nem fér minden bele.

Én vállalom túl magam,vagy nem?


2016. febr. 21. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok végzős, de néhány éve túléltem az érettségit. :) Szerintem az a legjobb, ha beosztod az idődet, de legyen viszonylag rugalmas a beosztásod (hagyj elég időt arra az esetre is, ha az általad kijelölt időn belül nem tudnád valamiért megoldani az előírt feladatot!). Ne erőltesd túl magad, az a legrosszabb. Szánj naponta legalább félórát, de inkább 1 órát arra, amit szeretsz csinálni. Ez lehet az említett idegen nyelv vagy csak kockulás a gép előtt, bármi. Ennyi pihenésre neked is szükséged van. Ne görcsölj rá, hogy minden feladatot megcsinálj, amit aznapra kitaláltál magadnak,de légy szigorú és fegyelmezett önmagadhoz. Szóvak ne hagyd, hogy elússzon a napod.


Jogi egyetemen vagyok 4. éves, nekem ez bejött. :)

2016. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én tavaly érettségiztem. a matekot és egy másik reál tárgyat vittem tovább pontként. erre a kettőre tanultam kb félévtől kezdve, napi rendszerességgel. közben a többi érettségis órára is készültem, de külön azokból érettségire nem.

mégis kitűnő lett. szerintem amiket nem viszel tovább, azokra ne fordíts olyan sok időt, elég órára készülni, hiszen gondolom ott olyanokat tanultok ami jól jön az érettségin.

tételeket egyedül töriből tanuld már május előtt is.

de pl magyarból ráérsz az érettségi szünetben tanulni a tételeket. az tök felesleges most az írásbelik előtt:)

2016. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A magyar tételekkel annyi a "baj",hogy nekünk azokat is feladják.Már most is van,volt amiket feladtak irodalomból is,meg nyelvtanból is.De ha meg felelünk,írunk akkor nem kellene elrontani..

Egyébként az irodalommal sokkal kevesebb problémám van,mint a nyelvtannal..

2016. febr. 21. 19:33
 4/5 A kérdező kommentje:

Második: hogy érted,hogy amiket "nem viszek"?


Ilyenek mint a biosz,dráma,rajz,ilyesmi?

Azokra nem is tanulok ugyebár,de ettől függetlenül sincs időm.


A magyar,töri,idegen nyelv,matek sok idő így együtt..

Amúgy gyakran szoktam úgy hogy ha feladnak egy tételt akkor azt a hét majdnem minden napján átnézem,tanulom de csak mert akkor előző nap már elég egyszer átolvasni annyira emlékszek.


Gondolkodtam én is az időbeosztáson,de nem tudom mennyire legyek magamhoz szigorú.

Bár,én valahogy úgy látom hogy akár beosztom az időm,akár nem,ígyis-ugyis egész nap tanulok,és akkor sem lesz több időm,csak jobban fogom tudni mettől meddig mivel foglalkozok.

Kipróbálom azért,köszi a tippet :)


Egyébként idegen nyelv az emelt szintű tárgyam.

A "hobbi tantárgy" amit írtam,az is idegen nyelv(2 is van,de azokat viszonylag könnyen tanulom és érdekelnek is)

2016. febr. 21. 19:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha pl. mérnökire mész akkor a magyart nem viszed, feltéve ha duplázni készülsz.


Én amúgy nem is hagynám meg csak a duplázós pontszámítást, pl. a magyar és a matek eléggé üti egymást, tök fölösleges mindenre készülni, elég lenne csak azokra amik követelmények az egyetemi felvételinél.

2016. febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!