Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nektek mi a tanulási stratégiá...

Nektek mi a tanulási stratégiátok?

Figyelt kérdés

Nyelvtanulásnál, vagy más tantárgyaknál , Ti hogy álltok neki tanulni?


Van statégiátok az elméleti és a gyakorlati feladatok megoldásához/ megjegyzéséhez?:)


Hogyan tudtok hatékonyan tanulni?


Válaszotokat előre is köszönöm !:)



2019. nov. 17. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden gyakorin töltött perc helyett tanulok, ha van mit. Meglátod milyen hatékony leszel!
2019. nov. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én nyelvtanulásnál először megtanulom az ABC-t, azután pedig az 500 leggyakoribb szót megtanulom hogyan kell leírni és kimondani. Nekem ez vált be.
2019. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Első válaszadónak : Köszönöm válaszod. Mai nap olvastam cikket erről a témáról, és kiváncsi voltam mások véleményére is, hátha van korszerűbb és tudjuk hasznosítani másokkal:)
2019. nov. 17. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem ezek váltak be:


1, Tanulásra való készülés, előkészületek:

- Tiszta szoba, rendezett tanulói környezet kialakítása

- Megfelelő fényviszonyok (Ez nálam nagyon fontos volt, idő volt, mire rájöttem, hogy a régebbi égők, a sárga árnyalatú fény rontja a koncentrációmat)

- Tanulás előtt ne legyünk farkaséhesek, de ne együk degeszre magunkat

- Nem mindig jó a teljes csend (pl. matekot zene mellett jobban tudom tanulni)

- Vannak dolgok, amihez viszont fontos a nyugalom, csend


2, Maga a tanulás

- Azokat a tantárgyakat, amik nagyon tanulósak sokkal jobban tudom úgy, ha többször felolvasom magamnak, utána megpróbálom leírni fejből

- Nagyon sokszor írok előre kérdéseket, akár ilyen hülyeségeket is, hogy "Ki mikor mit hol csinált?" a teljes leckéből, elolvasom a vázlatot, utána fejből kitöltöm, ez nagyon időigényes, de nekem jól működik (főleg történelem)

- Három nyelvet tanulok, angolul úgy tanultam meg, hogy nagyon sokat fordítottam, még úgy is, hogy nem értettem semmit, addig kutakodtam, míg értelmesen le nem tudtam fordítani valamit, ez nagyszerű a szövegértés és a passzív szókincs fejlesztésére, viszont egy patent nyelvtudáshoz kevés, angolban érdemes rámenni a speakingre is, anyanyelviekkel beszélgetni a leghatásosabb

- A harmadik nyelvemet egyedül tanulom itthon, ezt szeretem a legjobban, de erre is tudom a legkevesebb időt fordítani, szavakat sorozatokból jegyzetelem ki, igen, folyamatosan megállítom, hetente egy rész már egész szép szókincs :), ez is időigényes, de egy adott sorozatban garantáltan előfordulnak ugyanazok a szavak, így a berögzülés nem kérdéses.

- Kémiából, fizikából nekem az segít, ha szép jegyzeteket írok, és közben tanulom, fizikából pluszba megoldom a könyvben lévő feladatokat

- Biológia, földrajz nem annyira mennek nekem, ezeket csak olvasgatom, ismételgetem, amíg meg nem ragad

-A negyedik nyelvre nem sok plusz időt szánok, órákon nagyon figyelek, egyszer-egyszer átismétlem itthon



3, Kiegészítés

- Igyekszem nem széttanulni magam, nincs értelme

- Elnéző vagyok magammal szemben, ha valami nem úgy megy, ahogy akarom

- Nem adom fel, ha akadályba ütközöm

- Szünetet tartok, ha érzem, hogy már sok, általában ilyenkor kimegyek az udvarra vagy iszok egy teát

- Igyekszem félretenni a telefont

- A legjobban reggel a buszon, valamint délelőtt az iskolában fog az agyam, ezt az időt kihasználom

- Éneken, rajzon, angolon, infón (nálunk ezeken nem kell koncentrálni), inkább tanulok mást, hogy otthon kevesebbet kelljen

- Hétvégén is tanulok, hogy ne zökkenjek ki


Egyébként 17 éves vagyok, most gimnazista, eddig mindig kitűnő voltam, remélem tudtam segíteni!:)

2019. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!