Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kinek milyen tanulási szokásai...

Kinek milyen tanulási szokásai vannak?

Figyelt kérdés
Én pl csak úgy tudok tanulni ha teljes csend van, kényelembe vagyok és hangosan mondom az anyagot ti?

2019. nov. 19. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Utazás közben zenére vagy elmegyek otthonról sétálni és aközben.
2019. nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy olyan rossz 'szokásom', hogy borzasztó nehezen tudom megjegyezni azt, ami nem érdekel. Ami érdekel, az meg tanulás nélkül megmarad :D

Viszont amikor olyat kellett tanulni, ami nem érdekelt, akkor úgy csináltam, hogy letérdeltem az ágy elé, ágyra a könyvet, és görcsöltem felette milliószor elolvasva, meg részenként visszamondva.

Ha manapság olyat kéne tanulnom, amit nem akarok, akkor viszont már máshogy csinálnám.

Sokkal egyszerűbb valamit úgy megtanulni, ha megérted a lényegét, összeszeded egy külön dokumentumba (pl word), és magadtól mondod el azt, amit leszűrtél belőle. Hacsak ez nem egy vers, vagy valami olyan, amit szóról-szóra kell tudni.

2019. nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljes csend kell, vagy maximum a tv szólhat egyesen vagy kettesen. Zene nem szólhat, mert az elvonja a figyelmemet. Ezután magamban elolvasom egyszer, és elmondom azt ami megmaradt. Elolvasom mégegyszer és megint elmondom. Általában harmadik olvasásra már megy az egész, ha nincs tele évszámmal, mert a számmemóriàm csapnivaló. Ha valami érdekel(pl irodalom) az első olvasásra megy. De már leèrettsègiztem, szóval már nem tanulok olyat ami nem érdekel. :D
2019. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!