Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért akar vki továbbtanulni,...

Miért akar vki továbbtanulni, ha még a pontjait sem tudja kiszámolni?

Figyelt kérdés
Ez csak engem idegesít? Miből tartana elolvasni a pontszámítást és kiszámolni? Minek kell ehhez kalkulátor?
2010. júl. 18. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés jogos, de a választ sajnos nem tudom. :( Pedig tényleg nem egy bonyolult dolog ez a pontszámítás, ha valakinek sikerült leérettségiznie, akkor ennek is mennie kéne.
2010. júl. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

De ez már csak a hab a tortán komolyan.

Már akkor kiakadtam, mikor érettségi után volt vagy 50 olyan kérdés, hogy hány %-ot lehet javítani a szóbeli érettségivel.

Nem értem az ilyen embereket mi a fenéért nem húzták már meg matekból. És akkor még rinyálnak, hogy szemetek a tanárok..

Hová süllyed már az oktatás?

2010. júl. 18. 20:23
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Mondjuk ezt én se értem, én előre számolgattam hogy hány pontot kell elérnem a tantárgyakból, és néztem is hozzá hogy mire kapok pontot. Miután megkaptam az érettségit, vissza is számoltam hogy mennyi jött össze szóbelivel.


Sokan alig érik el a 20%-ot matekból, és erre szerintem nagyon nem kéne büszkének lenni, és lehet hogy ez az oka. Én se voltam belőle olyan jó, de egy 67%-ot össze tudtam szedni, és lett volna 70+ is, ha nem vagyok figyelmetlen. Ott leblokkoltam. Sajnos tele tették az egészet kombinatorikával, ami nem ment a fejembe, mert nem tudtam valahogy felfogni, így alapjáraton 15 ponttal kevesebbel indultam. Már késő, ha nem vesznek fel, akkor jövőre megismétlem, és csinálok azt hiszem magyarból emeltet, elég ha kettes lesz, csak a 40 plusz pont kéne. Na jó, nem ide blogolok, csak jó kiadni magamból, megkönnyebbülök ha "hangosan" gondolkozok.

2010. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Csak nyugodtan, kedves utolsó:) De még nincs minden veszve, lehet összejön idén is:)

Amúgy én is előre számolgattam még érettségi előtt. (Igaz, egy éve volt már:D)

Csak marhára idegesít, hogy ennyire logikátlan, lusta emberek akarnak "értelmiségiek" lenni.

És ami a legdurvább, hogy fel is veszik őket...


Máskor volt egy kérdés, hogy hány pontot kell elérnie szóbelin, hogy meg legyen az x%, vagy vmi hasonló. Levezettem neki, de azért a végére odaírtam, hogy barátkozzon a matekkal, mert egy egyszerű % számítást illene megoldani így érettségi előtt.

Erre közölte velem, hogy neki nem kell, mert ő jogász lesz. Hát azt hittem leborulok a székről...

2010. júl. 18. 20:39
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem szükségem lesz rá, és nem is vagyok ellene, mert szeretem a matematikát. Amiben látom a logikát, az tetszik. Ezért is jelöltem meg geoinformatika szakot, és remélem felvesznek, mivel így is 26 ponttal többet értem el mint az előző évi ponthatár. :)
2010. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

", és csinálok azt hiszem magyarból emeltet, elég ha kettes lesz, csak a 40 plusz pont kéne."


lehet én értelmezem félre, és nem is vagyok tisztába azzal, hogy hova jelentkezel és mennyi ponttal, de... ha matekból újra akarsz érettségizni, hogy javíts a 67%-on és még mellé egy magyar emeltet is akarsz, akkor gondolom kell egy pár pont még neked, ha idén nem jutsz be. Viszont a 40 pluszpontod nem fér a fejembe. Mivel a 40 plusz pontot csak 60% felett adják (így fura, hogy mindegy neked az eredménye) ezenkívül, akkor kapod meg a 40 pluszpontot, ha pontvivő az a tárgy - legkedvezőbb esetben is legalább a pontjaid majdnem ötödét teszik ki :S

De lehet csak én aggódok érted sokat, és te mindent kiszámoltál már, akkor bocsi:)

2010. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mivel az emelt rendszert nem néztem át, csak azt tudom, hogy ha emeltet tesz az ember, az 40 plusz pontot jelent. Nekem nem tűnik viszont logikusnak, ha kettest kap, nem kapja meg a 40 pluszt. Szerintem azért számít duplázáskor a 60%-os emelt ötösnek, mert az a 40 pont 20%-ot adna hozzá, ami középszinten már 80%, azaz az ötös határ, szóval szerintem egy 20%-os magyar emelt 40%-os középnek felelne meg, de nem biztos. Viszont azon én is elgondolkodtam, hogy magyarral oda nem tudnék menni, és így megkapnám-e a plusz pontot? Ha nem, akkor majd kitalálok valami mást. :)
2010. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
most olvasom, 30%-tól kapnám meg a 40 pluszt.
2010. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tényleg szégyen.

Én amikor a kezembe kaptam az érettségimet és ott kellett állnunk hallgatni az elnököt meg az osztályfőnököt már akkor fejben kiszámoltam.

Más osztálytársaim meg most írogatják egymásnak facebook-on hogy hogyan kell kiszámolni, egyik meg azt írta nekem hogy eddig azért nem számolta ki mert melózott és nem volt ideje rá...

2010. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nah gyerekek, álljunk meg egy pillanatra.

30%-tól jár az emeltért a pont, az tiszta sor. De remélem tudjátok, hogy csak akkor kapjátok mg érte, ha FELVÉTELI TÁRGY!!!

Ha nem az, akkor nem jár érte.

2010. júl. 18. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!