Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot lenne érdemes...

Milyen szakot lenne érdemes végeznem, hogy sokat utazhassak?

Figyelt kérdés

Már van egy BA-m, Anglisztika ami nem rossz de nem is egy egetrengetó valami. Szeretnék jövőre egy olyan helyre bejutni amivel később olyan munkát vállalhatok amire sokat utazok. Van idegenvezetős és túravezető OKJ-m tehát csoportokat már most is vezethetek viszont szeretnék még egy nagyobb pluszt hogy teljes mértékben foglalkozhassak ezzel.


A turizmus és vendéglátás szak illetve + 1 nyelvszak merült fel bennem. Turizmus pont kapcsolódik ehhez, viszont nagyon bufészaknak mondják. Túl sokan mennek oda és semmit sem ér szinte. Érdekelne hogy mennyire igaz, kb 5 km-re lenne tőlem a suli..


Meg van a második nyelvi BA, kinéztem a Japánt. Eddig is tanultam 2 éve már így megy de fejleszteni szeretném amúgy is. Más kérdés hogy mennyire éri meg egyetemi szinten, főleg hogy munkamennél elég nehéz összeegyeztetni, főleg mivel szemeszterenként ahogy néztem 6-8 óra van legalább. + ugye a minor 2ik évtől.


Turizmuson nem lenne minorom se mivel a suli ahová mennék kicsi és nem lehet vállalni minort, viszont van kb 80 kreditem szabadon válaszhatóból már amit megcsináltam.


2019. nov. 22. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Légy stewardess
2019. nov. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen szakot nem kell pluszban végezned, menj el dolgozni, ahogyan előttem írják például légiutas-kísérő stb.


Egy gazdasági szak amúgy tényleg nem árthat, de most már csak levelezőn munka mellett végezd el. Turizmus, nemzetközi gazdálkodás vagy marketing nagyon jók erre a célra.

2019. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Légy vállalkozó aki országszerte vállal munkát. Lehetsz alkatrészfutár, az utazik egész nap(párom is az, szóval tudom), buszsofőr, kamionsofőr, ha autókkal foglalkozol(felvásárlás, újítás, stb) az is utazik általában folyamatosan. Én is szeretek utazni, szóval nekem is utazós munkám lesz 1,5 év múlva.
2019. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!