Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kell tb-t fizetni...

Mikortól kell tb-t fizetni hallgatói jogviszony megszűnése után?

Figyelt kérdés
Egyetemista gólya voltam, de mai napon kiiratkoztam.

2019. nov. 26. 11:21
 1/4 anonim válasza:
Ha eddig midig volt tb-d, akkor élhetsz olyan opcióval hogy 1évig ingyen kapod vagy fizetheted is nem egy nagy összeg.
2019. nov. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Követem.
2019. nov. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én januárban diplomáztam, szeptemberben folytattam máshol az egyetemet. Közben pedig egy fillért sem fizettem TB címszó alatt (bejelentett munkám sem volt), és senki sem kérte rajtam számon. Szóval ha csak kis ideig nem jársz egyetemre vagy szerzel bejelentett munkát, akkor fölösleges kidobott pénz az a havi 8000 forint körüli összeg.
2019. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hallgatói jogviszony megszűnése után 45 nap. Kiiratkozásnál mem tudom, hogy ugyanígy van-e, de ha befejezed az egyetemet, akkor utána március 31-ig, vagy október 31-ig van jogviszonyod, attól függ, melyik van előbb. Tehát ha őszi félévben végzel, akkor május 15., ha tavaszi félévben, akkor december 15. a határidő. Ha kiiratkozol, akkor szerintem egyből megszűnik a jogviszonyod, de ez nem biztos.
2019. nov. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!