Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magántanulói jogviszony...

FREWW kérdése:

Magántanulói jogviszony tanulói jogviszony megszűnése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég bonyolult az ügy. Röviden tömören annyi lenne, hogy pszichiáterhez kell mennem, ugyanis az emberi közösségek/társaságok belőlem nagyon rossz hatást váltanak ki (agresszió, öngyilkos hajlamok stb). Az elmúlt időszakban ezen a tünetek erősödni látszottak. Rengeteg igazolatlan hiányzásom volt, ugyanis az osztályteremben sem volt ez másképp, és a saját és más testi épségének megőrzése érdekében eljártam órákról. Az iskolának ebből elege lett, és a meghaladó igazolatlanok miatt kijött a hivatalos okirat a tanulói jogviszony megszűnéséről. Az iskola figyelmeztetett mindig, megvoltak a szokásos beszélgetések ilyenkor, azonban lényegi megoldások sosem születtek, mindig csak a tett-következmény volt hangsúlyozva. Az utolsó beszélgetésünk alkalmával (1 hete) lett kitalálva, hogy beíratnak pszichiáterhez, és ha betegnek talál, elismerik és tiszteletben tartják. Azt kérték, ezután 1 órát sem hiányozzak. Persze mondanom sem kell, hogy ez nem ment. A megbeszélt időpontot, és ezzel az "igazságot" nem megvárva eltanácsoltak. Szülői segítség nincs, utálnak, valamilyen szinten örülnének is ha elmennék, már beletörődtek a sorsomba. Gyerekorvos az én oldalamon áll, meg akar menteni, mert látja a gondokat,de nem akar a süllyesztőbe rakni 8 általánossal. Szerintetek menthető ez még valahogy? Tegnap kaptam kézhez az okiratot, és 15 napos fellebbezési időm van. Május 4. a megjelenési időpontom a pszichiáternél, tehát a 15 napos határidőben belefér.Esetleg ha ő kiállítana valamit?



2018. ápr. 26. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvan a 8 általános, akkor a kötelező oktatásod befejeződött.

A középiskola már opció csak.

Mint ahogy az is, hogyan, kitől és mennyit tanulsz, mielőtt esetleg nekifutsz az érettségi vizsgáknak. Már ha le akarod tenni azt is.

2018. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen be szeretném, csak magántanulóként. Tisztában vagyok milyen kevés esélyem lenne 8 általanossal az életben, esetleg egy megnyert fellebezéssel lenne még esélyem ezen az úton?
2018. ápr. 26. 15:13
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elég bonyolult ügy elég bonyolult leírásába az már nem fért bele, hogy hány éves vagy? Ha elmúltál 16, márpedig kirúgni csak akkor lehet, akkor irány a felnőttoktatási középiskola. Idősebb tanulótársaid testi épségét talán már nem veszélyeztetnéd, persze nyilván orvosilag kezeltetni kell magad.

Persze a magántanulói státuszt is kérvényezhetik a szüleid, nem kellett volna hagyni idáig fajulni az ügyet.

2018. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
18 vagyok, és az állandó halogatás, segítségnyújtás hiányában jutottunk el idáig. Nem akarom elveszíteni a jogviszonyt, mert akkor az adómentességnek is annyi, és azzal kihatnék a családi vagyonra.
2018. ápr. 26. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg van motivációd: megmondta az iskola: vigyél orvosi papírt és visszafogadnak. Az a feltételük, hogy ne lógj. Teljesíthető. Még rendesek!
2018. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!