Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jó tanulási módszereite...

Milyen jó tanulási módszereitek vannak vizsgaidőszakhoz?

Figyelt kérdés

2019. nov. 26. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne
2019. nov. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ööö, leülök és tanulok?
2019. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tantárgytól függően eldöntöm, hogy hány napom van szükség tanulásra, a napok függvényében beosztom, hogy hány tételt, hány oldalt kell egy nap megtanulnom, hagyok 1-3 napot az ismétlésre. Egy napomat is beosztom szépen: legkésőbb 7-kor felkelet, reggelizek, iszok egy kávét, tanulok mindig 50-60 percet, majd 10-15 perc szünet. Ebéd után kicsit nagyobb szünetet tartok, majd mehet minden tovább. Este pedig átismétlem, amit aznap vettem. Nagyon fontos az ismétlés, mert ezáltal kerül át a tudás a rövid távú memóriából a hosszúba.

És mit nem csinálok? Nem most kezdek el nézni egy új sorozatot, amit nem bírok majd abbahagyni; és nem kezdek el inkább takarítani meg minden mást csinálni tanulás helyett. Nem panaszkodom, nem szenvedek, hanem csak felfogom úgy, hogy ezt most kell letudni, a lehető legtöbbet kihozni belőle, mert a panaszkodás úgysem segít. Márpedig lenne mit panaszkodni, mert sokszor elég unalmas a tananyag.

Van, aki könyvet szeret olvasni, így kiegészítve a vázlatszerű előadást, mert így jobban meg lehet érteni. Persze, ha van errő idő. Van, aki pedig inkább saját jegyzetet készít a könyvből.

Fontos, hogy minél több érzékszervedre hasson a tanulás: olvasd el, mondd fel hangosan, képzeld el, írd le.

Ha meg egyik se jön be, írj puskát ;)

2019. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
75%
Ez engem is érdekelne:)
2019. nov. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

- Minden nap sportolok valamit. Államvizsga előtti napon is, akármennyire be vagyok pánikolva.

- Lefekszem időben aludni, nem éjszakázom. Szintén pánik szinttől függetlenül.

- Szunyókálok tanulás közben fél órákat. Eleve ágyban tanulok. Az alvás segíti a memorizálást.

- Kiemelő filccel kihúzom a szöveget, de úgy, hogy ismét értelmes mondatok keletkezzenek. Egy egyfajta játék, de segít koncentrálni, és jobban megmarad az anyag.

- Nem olvasgatok, csak tanulok. Ld az előző pontot.

- Ha olyan a tárgy, gyakorlok. Példákat oldok meg stb.

2019. nov. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Hát nekem nagyon sok mindentől függ.

Ha mondjuk van egy olyan tárgy ami nem fontos/hasznos és csak írásbeli tesztes vizsga van

ami nem nehéz, akkor csak a diasorokat olvasom át 1x, max 2x, de nem töltök el vele sok időt. Lesz ami lesz, de hármasnál rosszabbat még nem kaptam így. (De persze kb semmi nem maradeg hosszútávon)

Ha fontos a tárgy és jó az előadás akkor arra bejárok évközben és jegyzetelek. Ezekből általában szóbeli vizsgáink vannak. Kinyomtatom a tételsort, nagyjából felosztom, hogy 1 napra hány tétel jut, hagyok időt az ismétlésre (ez plusz 2-3 nap, mert úgyis megcsúszok és a végén 1 marad :D) Ezekből a tárgyakból általában vannak gyakorlataink és/vagy zh-ink évközben így nem ismeretlen a téma, plusz a saját jegyzet nagyon sokat segít. Mindíg próbálok kialakítani egy felépítést a tételeknek és aszerint tanulok. Mint pl gimiben irodalomból -korszak, jellemző stílusa, annak leírása, Mo-n kepviselői, azok élete és munkássága-. Szóval megvannak az adott pontok ami alapján fel tudom építenin a tételeket. Ez azért fontos, mert ha leülök kidolgozni vizsgán a tételt, akkor ezeket a pontokat írom fel először, egyből beugrik egy-két infó, abból mégtöbb és így nincs olyan, hogy ne tudjak hozzászólni a témához. Ami még nekem bevállt az az, hogy kérdéseket írok. Elolvasom az adott tételt, makd írok pár kérdést róla. Mondjuk egy napra van 8 tételem, reggel nekiállok és 8-12ig ezt megcsinálom az összessel. Aztán 1-1,5 óra kajaszünet+sorozat és előszedem a kérdéseket. Megnézem melyik az amire alig tudtam válaszolni, melyik ment jól. Ennek függvényében még x időt szánok minden tételre. Ismétléskor már csak a kérdéselet szoktam olvasgatni, így aktívan tanulok.

Ha szintén fontos tárgy és szóbeli vizsga de nem jártam be és közöm nincs a témához, akkor erre sajnos nincs idő, ilyenkor szpás van reggel8tól este 10-12ig. Minimál szünetekkel. Minnel többször próbálom átolvasni az adott anyagot és ismétlek 86-szor, hogy minnél több infó megragadjon.


Igazából az a legfontosabb, hogy már úgy kezd el a vizsgaidőszakot, hogy minden tárgyhoz megvan a jegyzet/diasor amiből tudsz tanulni. Ha pár napod van egy-egy vizsgára és jó eredményt szeretnél akkor nem lesz időd kidolgozgatni mindnet. Hangold rá magad a tanulásra, én ilyenkor a vizsgaidőszak közeledtével hétvégén 2x2 órát (később 2x3 majd 2x4) az íróasztalomnál töltök. Nekem így könnyebb az átszokás. Ilyenkor nézem át, hogy egy nap majd miből mennyit kell tanulnom, elkezdem a kölcsönkért kidolgozott tételsorokat kiegészíteni a diák anyagával és kérdéseket írok.

Plusz nekem fix ebéd után egy rész sorozat és minden nap 1 óra séta. Ennyi szabadidő kell. Ja és karácsonykor eszedbe ne jusson tanulni.


Még a szóbeli vizsgához annyit tanácsolok, hogy SOHA ne adj vissza tételt. Mindig meg kell próbálni. Ha több tételt kell húzni akkor mindíg azzal kezdj ami a legjobban megy és azt hagyd a végére ami a legkevésbe. És legyél magabiztos, rengeteget számít.

2019. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Le se fekszel éjszaka, hanem akkor is tolod a tananyagot a fejedbe. Én már 2 napja nem aludtam, de sikerült minden ZH-m 3-masra, úgy hogy egész félévben nem tanultam semmit, sőt előadásokra be se jártam. Most elég fáradt vagyok (kb zombinak érzem magam), de ahogy le ment a holnapi utolsó ZH-m, hazajövök és 1 napig alszom :)
2019. nov. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!