Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták/Főiskolások ti...

Lenette kérdése:

Egyetemisták/Főiskolások ti hogyan tanultok? Milyen módszereitek vannak?

Figyelt kérdés

#egyetem #Tanulás Főiskola
2015. márc. 9. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha tételeket kell tanulnod, legjobb módszer, ha egyben tanuló az egészet. Át kell olvasni az elejétől a végéig újra és újra amíg egyre több mindent meg nem jegyzel. Ennek két előnye is van.

Az egyik, hogy nem lesz olyan, hogy ne tudj beszélni valamelyik témáról, ellentétben ha tetelenkent tanulsz és az utolsó 10re nem jutott időd akkor löveted sincs róla.

A másik, hogy szakaszonkénti tanulasnal ha megtanulod az első tételt 100%-ra és nekiallsz a másodiknak, az elsőt el fogod felejteni. Ergo semmi értelme, állandóan ismételgeti kellene.


Ha pedig egy jó vaskos könyvet kell megtanulni, hasonló a helyzet. Elkezdek az elején olvasni, kezében van egy szovegkiemelo, és kihúzott de csakis a lényeget! Ezt ki is jegyzetelheted. Utána már csak a jegyzeteket olvasva beugrik egy-egy szóról is, miről volt szó.

2015. márc. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocs az auto korrekt miatt remélem azért érthető volt :)
2015. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok módszer van. Az sem mindegy, hogy milyen szakról van szó (egy mérnökhallgató nyilván máshogy tanul mint egy bölcsész vagy egy jogász), de az sem mindegy, hogy egy szakon belül milyen jellegű a vizsga. A másik pedig, hogy mindenkinek megvan a saját módszere, és az működik a legjobban, amire magától jött rá.


Nekem pl. az a módszerem, hogy mivel rengeteg könyvet, szöveget, anyagot kell elolvasni és megtanulni, rá vagyok arra állva, hogy kiszűrjem a lényeget. Ha elém raksz egy oldalt, ami tömve van szöveggel, egyből kiszűröm neked belőle, hogy mik a kulcsszavak, lényeges fogalmak. És igazából elég csak ezeket megjegyezni, és ha megjegyzed, akkor "rekonstruálhatod" az egész oldal bla-blát. Igazából az a módszerem, hogy kigyűjtöm a kulcsszavakat, fogalmakat és azokat tanulom meg, a többit meg, a lényegtelenebb hézagokat a saját intuíciómmal egészítem ki. Nyilván ehhez kell gyakorlat és előképzettség, de ez kialakul egy egyetemistában.

2015. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!