Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok? Milyen...

Hogyan tanultok? Milyen tanulási módszereitek vannak?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy van egy 300 oldalas könyv, amit meg kell, hogy tanuljatok minél hamarabb. Hogyan csinálnátok? Mennyi időbe tellene nektek?

2016. máj. 9. 08:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakaszokra, fejezetekre osztanám. A fejezetekből jegyzetet készítenék, majd abból a jegyzetből is egy kulcsszavas jegyzetet. Ez utóbbi alapján tesztelném a tudásomat.

Hogy mennyi időbe telne, arról fogalmam sincs. Ha semmi mással egyáltalán nem foglalkoznék, akkor pár hét (?) talán.

2016. máj. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, az a szövegtől függ. Attól is, mennyi benne az ismerős gondolat, és mi az, ami teljesen új. Vannak-e benne részek, amit "magolni kell" (pl. képletek, idézetek) vagy ami olyan elvet ír le, aminek az alkalmazását be kell gyakorolni.

Mennyi idő van rá? :)) - mondjuk egy hét szükség esetén átlagos esetben már reálisnak tűnik.

Az időhöz mérten beosztanám az időt úgy, hogy jusson ismétlésre is. Olyan mélységben tanulnám meg, amennyire az idő engedi.

Én túl időigényesnek tartanám az egészet kijegyzetelni: első olvasatban ceruzával aláhúznám a lényeget, és amikor már átolvastam, és tudom, mik a kulcsszavak, a kulcsszavakat kihúznám kiemelőtollal.

Jegyzetet csak akkor csinálnék, ha lennének a könyvhöz tételek / kérdések, azaz szempontok, hogy kb. mit fognak visszakérdezni belőle, akkor is csak vázlatot.

2016. máj. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!