Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez plágiumnak számít?

Ez plágiumnak számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok elsőéves hallgató az egyetemen, és szemináriumra le kellett adnom egy kis esszét. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy cikkekből ollóztam össze az esszét. A forrásokban persze feltűntettem ezeket a cikkeket, de félek így is rosszul csináltam meg az egészet. Szerintetek nagy baj lesz ebből? Vagy csak 0 pontot kapok rá? Köszi a segítséget!
2019. nov. 27. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha szószerinti kimásolások is vannak benne, akkor idézőjelek közé kell rakni a részleteket.
2019. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha van forrásod, akkor nem plàgium. Viszont hibáztál: szó szerinti idézet mindig idézőjelben kell, pontos forrásmegjelöléssel. Nyilván van olyan téma, ahol nem tudsz saját kútfőből írni, de ha nem szó szerinti idézetgyűjteményt akarsz, akkor legközelebb kicsit fogalmazd át.

Hogy a végén felsoroltad a forrásokat, az kell és jó. :)

2019. nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még csak szerzőt se tudtam írni mert egy cég honlapjáról másoltam ki mondatokat pl hogy milyen eseményeket szponzorálnak stb.. Remélem komoly baj nem lesz belőle:( Köszönöm a gyors válaszokat!
2019. nov. 27. 10:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Szemináriumi dolgozatnál annyira nem számít, a tanár fiókjában marad x évig, aztán kidobja :) szakdolgozatnál,kutató munkánál azonban nagyon figyelj rá!
2019. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen én is ebben reménykedem hogy max 0 pont és nem lesz komolyabb következménye, bár német professzor nézi meg szóval nála sose lehet tudni:D
2019. nov. 27. 10:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jellegű infókról van szó, azt nem nagyon lehet átfogalmazni, listázás és kész. Ha csak erről van szó, akkor tuti nem lesz gond. :)
2019. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok:))
2019. nov. 27. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!