Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A hallgatói szerződést hogyan...

A hallgatói szerződést hogyan befolyásolja, ha már abszolváltam, de még nem szereztem diplomát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Abban a speciális helyzetben vagyok, hogy szakváltással (előzőt nem fejeztem be) 12 állami félév után a 2. képzésem tantárgyi hálóját végre nyáron teljesítettem (az utolsó tárgyamat is) ezáltal abszolváltam (és megszűnt a hallgatói jogviszonyom), viszont állam(záró)vizsgát csak most tervezek tenni. Viszont baromira nincs kedvem hozzá és pokolian nehéz. Most kezdtem el a tételeket és szinte biztos, hogy nem fogom tudni megtanulni őket. A vizsgaidőszak más volt, mert célirányosan csak 1-1 tárgyra kellett készülnöm, de most 1 hónapom van arra, hogy közel 30 (matematika, gazdasági stb. amire már nem is emlékszem) 10-15 oldalas tételeket nyaljak be és ez nekem nem fog menni, mert így sose tudtam teljesíteni, főleg, hogy tiszta ideg vagyok már most. A legfontosabb infó, hogy már régóta szerettem volna otthagyni az egyetemet, de valahogy sose mertem abbahagyni, főleg, hogy a hallgatói szerződés miatt jó sok pénzt vissza kellene fizetnem. Most viszont a végén legszívesebben otthagynám a fenébe az egészet és elmennék akárhova dolgozni, mert elegem van a tanulásból.

Szóval a kérdésem: ha abszolváltam, akkor onnantól kezdve hány év múlva küldi ki az egyetem a visszafizetési kötelezettségről szóló értesítést? Vagy azzal, hogy abszolváltam már eleget tettem a szerződésben foglaltaknak és nem kell perkálni csak nem lesz diplomám?

Mert utóbbi esetben én már nem erőltetném ezt és elmennék dolgozni, mert most 5% esélyt adok magamnak (a szakdogám is gagyi lett, lelki válságban is vagyok és nem fog menni ez a sok tanulás) és semmi garancia, hogy tavasszal jobban tudok teljesíteni. Az idő pedig ketyeg és még nem dolgoztam.



2019. nov. 27. 17:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!