Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az érettségi előtt fontos...

Az érettségi előtt fontos átgondolni, hogy milyen faktra menjek vagy az annyira nem befolyásolja a továbbtanulásomat?

Figyelt kérdés
Tizedikes vagyok, és valaki azt mondja, hogy jól gondoljam meg milyen faktra menjek, mások azt mondják, hogy nem kell rajta görcsölni, mert ha nem abba az irányban tanulok tovább, akkor a későbbiekben még valtoztathatok.
2018. ápr. 5. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt a fackt választás azért fontos mert ez ugye egy tárgyon belül plusz órákat ad a számodra ahol gyakorolhatsz ismételhetsz, illetve ha középszintű órán nem vettétek az emelt szintű anyagot át ezt ott fogjátok. (Ha netán matek emeltet szeretnél később pl mérnök, stb akkor fontos a fackt mert bizonyos anyagrészeket csak ott vesztek, illetve ilyen a kémia fizika biosz vagy földrajz infó emelt is). A fackt meg is tudja nehezíteni az életed hiszen ott általában emelt szintű anyagot tanítanak és azt is kérik számon tehát te te középszinten szeretnél érettségizni akkor is meg kell tanulnod az emeltet hiszen annak az órának az a célja. Egy történelem vagy magyar emelt érettségit szerintem fackt nélkül is meg lehet írni, bár általában ott azért jóval több időt fordítanak arra hogy egy egy esszé típust vagy szövegalkotási feladatot gyakoroljatok. Nálunk a fakt választás úgy van hogy május végiég dönteni kell a létszomok miatt ezt követően szeptember első két hetében "próba" fackt van, akinek nem tetszik még lemondhatja (nem tudom nálatok ez van e). A facktos jegyet minden esetben az alap óra jegyével számolják, ha azt a tárgyat még tanulod. De a fackt választás amúgy végleges egy évig. 11 végén dönthetsz úgy h leadod ha úgy gondolod jövőre nem kell, azoban ha 12.-ben egy eddig nem fackton tanult tárgyat szeretnél felvenni facktra akkor az egy év anyagából osztályozóvizsgát kell letenni. Az óraszámaid tekintetében ez ugye a jövőbeli alap órarendhez képest plusz órákat és felkészülést (szorgalmat) jelent ezért mondják h jól fontold meg mert megnehezítheted a dolgodat viszont ha jól tanulsz egy emelt szintű érettségi jobban fog sikerülni.
2018. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jah és még annyi hogy attól hogy nem veszel valamit fel facktra tehetsz belőle emelt szintű érettségit.
2018. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, ha úgy döntünk le lehet adni, viszont az a baj, hogy nem tudom eldönteni, hogy milyen faktra menjek, mert a két fajta irány ami érdekel nagyban eltérnek egymástól:))
2018. ápr. 5. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

LEHET előny, ha jól választasz faktot, de nem kell túlgörcsölni. Én nyelvtagozatról mentem orvosira, fakt sem volt, sem bioszból, sem kémiából, mégis 460 pontom lett, ráadásul semmi hátrányát nem éreztem az egyetemen, hogy én heti 10 órában nyelvet tanultam, nem bioszt és kémiát, sőt, a nyelvtudásomnak csak az előnyeit érzem:) - Akkor érezném, hogy elpocsékoltam az időt, ha biosz-kémia faktra mentem volna.


Szóval azt a faktot válaszd, ami érdekel, illetve ha más tanár tartja a faktot és az alap órákat, akkor azt is vedd számításba, kinek az órájára szeretnél inkább még két évig járni:) - Én pl. azért bántam meg, hogy nem vettem fel egy, az egyébként számomra teljesen haszontalan faktot, mert így "elvesztettem" a korábbi tanárom, aki úgy magyarázott, hogy meg is értettem, és az alapon hiába volt kevesebb anyag, azzal a tanárral kínszenvedés volt a tanulás:(

2018. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ohh, ezaz!! Köszönöm szépen a tanácsod!! Ezzel nagyon sokat segítettél:)))
2018. ápr. 5. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha pl. két emelt kötelező egy szakhoz, azért érdemes alaposan átgondolni a dolgokat, mert alapjárat érettségizel 4 tárgyból, plusz akkor még a 2 emelt elég húzós tud lenni. Nálunk volt egy lány, aki orvosira akart menni, biosz-kémia faktot vitt, viszont a kémia nem ment neki, így átment fizikára utolsó évben. Nem tudta behozni a lemaradást, és nem is vették fel. Persze minden csak elszántság kérdése, nyáron simán be lehet pótolni 1 éves anyagot, de ahhoz neki kell feküdni keményen. :) De ha nem magas a ponthatár, és mondjuk csak egy emeltet vállalsz be, akkor tényleg nem kell görcsölnöd. De minél előbb letisztázod magadban, hogy mi kell, annál jobb szerintem. Apropó azt jó tudni, hogy az első érettségi még ingyenes, de utána a közép 25 ezer körül van, egy emelt meg most 35 ezer volt nekem, hát nem nagyon örültem neki, hogy ennyi pénzt kell kiadnom rá, de ez van. :D
2018. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm:))
2018. ápr. 8. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!