Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes egyetemist...

Szerintetek érdemes egyetemistaként linkedin-t csinálnom?

Figyelt kérdés
3. éves vagyok, még van két évem, mert osztatlanon vagyok. TDK-zom, de még nem most kezdődik a kutatásom, jelenleg csak segédkezem.
2019. nov. 29. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Semmi értelme, ez csak egy új őrület. A karrierkialakítás nem úgy kezdődik hogy valahova felrakod magad, aztán a sültpulykák csak úgy repdesnek a levegőbe...

Ha TDK-ra mész, akkor ott az egyetemi környezetben kezd el kiépíteni a dolgokat.

2019. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sincs sok ertelme, bar arra jo lehet, hogy ott is hozzaadd az egyetemi ismeroseidet, nem csak FB-on. Kesobb ott jobban figyelemmel tudod kovetni a karrierjuket stb. Egyetem utan, lehet nem fogod annyira hozzaadni a csoporttarsakat mar.
2019. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
37%
Persze, hogy érdemes. Egyrészt “szokd”, hogy van rendes profilod, másrészt motivál is, hogy látod, hol tartasz. Készíts egy rendes linkedin profilt, utána már csak update-elni kell.
2019. nov. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon sok előnye van, érdemes rendesen felépíteni az adatlapod és a kapcsolati hálód is, valamint jelölni, hogy milyen jellegű munkák érdekelnek. Aki szerint semmire nem jó, az nem ismeri jól a platformot. A barátom havi 5-6 állásajánlatot kap itt, csak tudni kell használni. És nyilván nem fodrászok vagy villanyszerelők vannak fent, bizonyos pályákon tényleg nincs értelme.
2019. nov. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

"Persze, hogy érdemes. Egyrészt “szokd”, hogy van rendes profilod, másrészt motivál is, hogy látod, hol tartasz. "

Már bocsánat, de hát ez elég nagy butaság. Elég nagy baj az, ha valakinek profil kell ahhoz, hogy lássa hol tart...


"A barátom havi 5-6 állásajánlatot kap itt, csak tudni kell használni."

Ez túl szép is lenne. Lehet hogy kap ajánlatot, de csak kamuból. Egyes cégek így mérik fel, hogy a kínált pozíciójukra milyen igény van. Aztán közlik, hogy "a választásunk nem Önre esett". Felmérés szintjén nyilván hasznos ez a profil, elsősorban a vállalatoknak, de semmiképp nem a munkakeresőknek.

Egyébként is, aki komolyabb végzettséggel keres munkát az nem ilyen holmi weblapokon fogja megtalálni az álommunkáját, hanem sokkal inkább személyesen kialakított szakmai körök és beajánlások által. Az ilyen oldalak legfeljebb a tapasztalatlan pályakezdők számára lehet vonzó, akik előtt még el lehet húzni a mézesmadzagot...

2019. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó látszik, hogy vagy egyetemista vagy, vagy pedig nagyon a karriered elején lehetsz még...


Minden normális embernek van LinkedInje.


Ismerősök által meg elképzelhető, de a LinkedInen valóban sok az állásajánlat... a múltkor megjelöltem, hogy nyitott vagyok állásajánlatokra, és azonnal jönni kezdtek a fejvadászok...

2019. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk egyetemen mindenkinek van fiókja, még a tanároknak is, én például már első félévbem beregisztráltam, mert kíváncsi voltam milyen. De nem tudom miért olyan fontos ez a téma, hogy kérdést költött. Ez nem egy olyan nagyon elkötelezett dolog..
2019. nov. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

""A barátom havi 5-6 állásajánlatot kap itt, csak tudni kell használni."


Ez túl szép is lenne. Lehet hogy kap ajánlatot, de csak kamuból."



Java programozó 6+ év gyakorlattal. Ilyen oldalakon találja meg az állásait, mert itt keresnek embert. Szerintem nem kéne olyasmiről nyilatkoznod, amihez nem értesz. Kínosan buta hozzászólásaid vannak a témában.

2019. nov. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6+ év Java gyakorlattal már rég bedolgozza magát az ember valahová, esetleg még saját vállalkozást is nyit. Amit írsz, az életszerűtlen.
2019. nov. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6%
59% neked fogalmad sincs a munkaerőpiacról, és ha dolgozol is, jelentéktelen állásban vagy lótifuti.
2019. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!