Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elveheti tanár szünetben a...

Levike presents kérdése:

Elveheti tanár szünetben a diáktól a telefont?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A tanárnak van joga a diák telefonját elvenni szünetben? Ma közölte a dupla angolunk közötti szünetben a tanár, hogy le fogja majd rakatni velünk a terembe a telefont és bezárja a szünetben. Na már most az iskola házirendje nem tér ki arra, hogy a diák nem használhatná szünetben a telefonját. Mindenki használja, középiskoláról beszélünk, tanárok sem nézik és veszik el. Mindenki másra használja a telefonját. Valaji játszik, valaki zenét hallgat, valaki videót néz, valaki meg mondjuk beszélget egy haverjával. A tanár ezt a megtilthatja? Nem az órán való használatot, hanem a szünetben a használását. Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

2019. dec. 4. 21:07
 1/8 meszike91 ***** válasza:
60%
Elvileg nem. Gyakorlatilag senkit sem érdekel ha megteszi.
2019. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem nyomnád folyton óra közben, és rendesen viselkednél, akkor nem szívózna veled. Ne gyere azzal, hogy egy szent vagy - a normális diákokat békénhagyják a tanárok.
2019. dec. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a szabályzatban arról írnak, hogy eleve az iskola területére tilos bevinni a telefont a diàkoknak. Biztos nincs ilyen a tiétekben is?

Egyébként vigyél két telefont: Egyet leraksz, egy meg marad nálad, én még érettségire is két telefonnal mentem. Volt olyan tanárom aki minden órán csak laptopot nyomkodott és nem tartott órát sem, hát nyilván telefonoztam nála mindig.

2019. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jó, hogy direkt elmondtam hogy szünetben és nem órán. Alapból gépteremben ki kell rakni, esélyem sincs telefonozni óra közben. Arról van szó, hogy a két óra között amikor szünetet tartunk és ki kell menni a teremből, mert bezárja a géptermet. Akkor már nem szólhat bele abba, hogy mit ki csinálunk.
2019. dec. 7. 09:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Nincs a szabályzatban semmi korlátozás arra vonatkozóan, hogy szünetben ne telefonozhatnánk. Meg akkor a többi tanár is elvenné. De senki, csak ő van fennakadva, hogy "nyomkodjuk" a telefonunkat szünetben.
2019. dec. 7. 09:37
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Hát ennyivel még nem lehet sajnos rohanni az igazgatóhoz, szóval marad a két telefon. Az ilyen agyhalott tanárok amúgy is megérdemlik, hogy àtverjèk a fejüket a diákok. Némelyik azt se tudom, hogy ment át a pszichológiai vizsgàlaton.
2019. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Szünetben max akkor veheti el, ha kép vagy hangfelvételt készítesz a tanárról.
2019. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az van, hogy ennél a tanárnál ha megmondom neki, hogy nem rakom le és engedem hogy bezárja, akkor ő küld az igazgatóhoz, nem is kell magamtól mennem. Azért nem fogok két telefont vinni, mert itt nem kicselezni akarom a rendszert, hanem azt nem akarom, hogy igazságtalanság legyen. Itt gondolok a többiekre, akik semmi rosszat nem tesznek, csak nem állnak ki magukért, mert félnek. Én nem félek, és kiáállok az igazamért.
2019. dec. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!