Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha egy tanár nem...

Mi a teendő, ha egy tanár nem válaszol az email-re (egyetem)?

Figyelt kérdés
Hétfőn írtam neki, szóval közel egy hete nem válaszolt, gondolom hétvégén nem is fog. Nem ismerem az illetőt, szóval nem tudom, hogy megszokott dolog-e nála hetek elteltével válaszolni (ha egyáltalán válaszol), vagy hogy egyáltalán megkapta-e az üzenetem. Ilyenkor mit "illik" csinálni? Írjak neki még egyszer? Ha igen, akkor hogy fogalmazzam meg udvariasan, hogy azért írok megint, mert az előzőre cs#szett válaszolni?
2019. dec. 7. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Írd azt, hogy bizonyára nem kapta meg az előző leveledet.

Vagy keresd meg személyesen, amikor fogadóórája van.

2019. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tárgyat írtál? Van egy olyan tanárom, aki mondta hogy neki úgy van beállítva, hogy a tárgy nélküli emaileket nem kapja meg.

Amúgy Neptunról is írhatnál, azt fixen megkapja.

2019. dec. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Írtam tárgyat, tudja, hogy mit szeretnék tőle. Előtte beszéltünk is és ő mondta, hogy most nem ér rá, de írjak neki egy emailt, hogy megbeszélhessük a továbbiakat.
2019. dec. 7. 18:44
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy más nem úgy viselkedik, ahogy te szeretnéd, nem jogosít fel téged arra, hogy így beszélj. Lehet, hogy van 40-50 ilyen "fontos" levele, mint a tiéd, meg 2 állása és családja, meg ki tudja még mi. Erre van a fogadóóra. Keresd meg akkor!
2019. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Téged sem jogosít fel semmi, hogy ilyen stílusban írj nekem. Teljesen korrekt kérdést tettem fel, az eddigi válaszok is korrektek voltak a tiéden kívül. Azt sem tudod, hogy miről van szó, de már rosszindulatúan azt feltételezed, hogy piszlicsáré ügy miatt írtam neki. Simán lehet, hogy valakinek sok dolga van és sok e-mailt kap, de az elektronikus levelezést pont arra találták fel, hogy az ember fél perc alatt megírjon egy üzenetet és egyetlen gombnyomással elküldje, szerintem néhány napon belül legalább annyit illik reagálni akár automatikusan küldött üzenetben is, hogy megkapta az üzenetet és ha alkalmas lesz az időpont, akkor bővebben válaszol.

Amúgy az illetőnek nincs fogadóórája, a munkahelyén pedig nem igazán szeretném zaklatni, még egy emailt megpróbálok küldeni, ha arra sem válaszol, akkor inkább hagyom a dolgot.

A normális válaszolóknak köszi 👍

2019. dec. 7. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen ügyben kerested? Mennyire sürgős vagy mennyire kapcsolódik az órájához, vagy esetleg valami plusz dolog?


Szerintem írj mégegyszer. hogy az előzőt biztos nem kapta meg, de ezt meg ezt szeretnéd, amit korábban már megbeszéltetek.


Am nekem is van tapasztaltom ebben van, ha egy hét után nem válaszol utána már nem fog, mert nem találja meg, kap egy csomó újat, szóval legjobb ha személyesen megkérdezed egyik órája után, másik munkahelyén nem célszerű zavarni. Egyébként honnan tudod hol dolgozik? :)

Am. írj privit ha kell még segítség a megfogalmazásban.

2019. dec. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 szakdolgozattal kapcsolatban írtam, annyira nem sürgős, csak már beszéltünk róla személyesen és jó lenne, ha "hivatalosan" is le lenne tisztázva minden.

Attól féltem, hogy "zaklatásnak" hatna, ha még egyszer írnék neki, mert lehet, hogy tényleg csak nem jutott ideje válaszolni, de egy hét után már csak nem venné annak.

2019. dec. 9. 08:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem veszi annak 1 hét után, nekünk volt olyan tanárunk, aki mondta, hogy nyugodtan zaklassuk, mert gyakran elfelejt válaszolni, szakdolgozat kapcsán is volt hogy "számonkértek", miért nem telefonáltam üzengetés helyett. Azért mondjuk egy előadás közepébe nem akartam belecsörögni. :D

Szóval egy hét után, egy email simán belefér, ha nem válaszol, egy személyes megkeresést még megérhet, mert az egyetemi levelelezőrendszerek néha kiszűrik, főleg ha másik rendszer címéről írsz.

2019. dec. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!