Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell a vizsgára felkész...

Hogyan kell a vizsgára felkészülni? Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Ez az első szemeszterem az egyetemen, és jövőhéttől már itt a vizsgaidőszak. Gimiben azt híresztelték, hogy itt az ember megtanul tanulni(hát nem így volt). Mindig úgy tanultam, hogy előző nap magoltam be mindent. 2-3 tantárgyam volt az utolsó évben, ahol szükséges volt az, hogy 2 napig folyamatosan tanuljak. Ezt a tanulást is úgy csináltam, hogy szünetek nélkül tanultam 2-3 órát, majd azután ittam 2 korty vizet, és nyomtam tovább. De borzasztóan lassan ment, általában 1 nyomtatott oldalt 1 óra alatt tanultam (míg egy másik osztálytársam 4 óra alatt megtanult 20 oldalt úgy, hogy szóról-szóról tudott mindent). Jövő héten szerdán lesz még egy gyak.jegy javítási lehetőségem, illetve péntekre beraktam egy vizsgát. A javító az menni fog, mert csak meg kell tanulnom 20 oldalt, de a vizsgára egyszerűen nem tudok hogy felkészülni. Egyrészt még a javító előtt bele kell kezdenem, mert 2 nap nem lesz elég. A kezembe nyomtak egy könyvet mások, hogy ők ebből tanultak, de én nem tudok hogy bele kezdeni. Jegyzeteltem egész félévben, de valahogy nem látom értelmét, hogy minek a jegyzetelés, ha nem vagyok képes megjegyezni a tanár szavait, és a könyvben úgy is ír mindent. Ti mennyi idő alatt készültök fel a vizsgára? És milyen technikák váltak be?
2019. dec. 8. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindig megtudakolom, hogy milyen típusú vizsga lesz, milyen feladatok, melyik téma van mindig, mik voltak tavaly stb. És ezek alapján készülök a diákból és a jegyzetből.

Érdemes kézzel kiírni a lényeget szerintem, úgy jobban megragad. Ha szóbeli lesz, akkor összeszedni vázlatosan minden tetelrol

2019. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi történt veled a kérdés kiírása óta? Sikerült elvégezni?
2022. aug. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még sajnos maradt egy félévem, mert hiányoznak az SZV tantárgyak, illetve lusta voltam egy buktatótantárgyas szóbelire tanulni..

De anno ami miatt kiírtam a kérdést, azon valahogy átevickéltem magam. A tantárgyak vizsgájára elég volt a ppt mindig, aztán volt olyan tantárgyam, amire a pandémia miatt megkaptam megajánlottként a gyak jegyet, majd online vizsgák tömkelege jött. Azt kell, hogy mondjam, 3 év alatt még mindig nem tanultam meg tanulni. Ami segített, hogy összeszedjem magam, és végre leüljek tanulni, az a tudat volt, hogy többször már nem vehetem fel a tantárgyat. Úgy hogy ez van. Nem sikerült kiépíteni semmilyen szokást.

2022. aug. 13. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Mármint ezt az utolsó részt arra értem, hogy némely tantárgy még az első évben nem sikerült, aztán nem vettem fel köviben, de a többiektől hallottam, hogy abban az évben pont az a nehéz vizsga online ment. Majd mire én odakerültem, hogy teljesítem, ismét személyesen ment, és 2 hetet tanultam rá, meg aztán a tudat is bennem volt, hogy nem szeretnék csúszni, meg a vizsgaalkalmaim is fogytán voltak. Ja, meg azóta kiderült, hogy még ezeket a 3. vizsgaalkalmakat kiszámlázták, meg a 3. tantárgy felvételeket, úgyhogy ha tudtam volna erről, talán ez is egy jó motiváció lett volna, hogy minél előbb összeszedjem magam.
2022. aug. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!