Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elpazaroltam az egyetemi...

Elpazaroltam az egyetemi éveimet. Ti ezt hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

23 vagyok, végzős mesterszakon.

A BA első két évében tanultam, kockultam, edzettem, nem csináltam semmit ezeken kívül. Megvoltak ennek a külső okai is, de leginkább a saját lustaságom, visszahúzódásom és óvatosságom.

Harmadik évben dolgoztam legalább egyetem mellett aztán egy évet kihagytam végzés után amikor szintén csak dolgoztam és kockultam majd másik egyetemre mentem MA-ra. Ez egy nagyobb egyetem és itt szembesültem vele, hogy mennyi lehetőségem lett volna..programok, ösztöndíjak, tanulmányutak, szakkoli, közösségi programok stb. (Ezek az első, kisebb suliban nem voltak.) Sokat megvalósítottam ezekből MA alatt, de látom ahogy a fiatalabb ismerőseim utazgatnak erasmusra, ösztöndíjakkal ide-oda, buliznak, mennek rengeteg szakmai programra, kapcsolatokat építenek, élik az egyetemista életet stb nekem ez teljesen kimaradt és most nagyon kezd hiányozni. Nem lettek közeli barátaim az egyetemről, nem voltam külföldön, nem nagyon vettem részt érdekes projektekben, alig buliztam, legalább 3 év az utóbbi hatból olyan volt ami ilyen szürke masszaként összefolyik annyira nem csináltam semmit. A gimi is pont ilyen volt, elhatároztam hogy az egyetemet nagyon élni fogom de most jövök rá hogy el..sztem.


Ti mit csinálnátok a helyemben?


2019. dec. 9. 23:45
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

És evvel mi a baj? Nem vagy a tipikus bulizós .... örülj neki.

Minden hétköznapom abból áll, hogy 7kor felkelek, bemegyek az egyetemre, este 8 körül érek haza, eszek, lefürdök, tanulok és alszok.

2019. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%
mester alatt is lehet erasmusozni, én is akkor használtam fel mind a 12 hónapomat. eun kívül (de akár belül is) a campus mundi ösztöndíjait nézd meg, többet fizetnek, mint az erasmus, és ha eun kívülre mész, akkor az erasmusos hónapjaid se pörögnek ;)
2019. dec. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Felnőnék agyilag... van még hova fejlődnöd.

Miért hasonlítod össze az életed másokéval? Te úgy csináltál mindent ahogy ott és akkor neked jó volt. Hidd el, ha akartál volna bulizni buliztál volna. Ez legyen a legnagyobb problémád, semmiről nem vagy lemaradva.

2019. dec. 10. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Én sem értem a problémádat. Befejezed az egyetemet, elmész szépen dolgozni, és nem lesz időd azon töprengeni, hogy "mi lett volna, ha..."
2019. dec. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Miért ha végzel nem tudod ezeket csinálni? Felnőtt dolgozó emberként oda utazol, ahova akarsz, meg lesz a pénzed rá. Este, hétvégén annyit bulizol amennyit akarsz, mert nem kell tanulnod a szabadidődben.
2019. dec. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
BA és MA alatt én sem használtam ki ezeket a lehetőségeket. Aztán utána 1 évig én is dolgoztam, de nem igazán jött be az első munkahely, 1 év után kiléptem és elkezdtem a PhD-t, másik egyetemen, mint ahol korábban tanultam. És azóta nagyon aktívan benne vagyok a szakmai közéletben, doktorandusz szervezetekben, stb. Azóta már voltam ösztöndíjjal külföldön is. Szóval sosem késő elkezdeni "aktivizálódni", de attól is függ persze, hogy a mi célod. Ha csak a bulizás hiányzik, akkor azt mondanám, hogy ezen túl kell lépned. Ha viszont a szakmai kapcsolatépítés, külföldi tapasztalatszerzés, közösségben való aktív részvétel, akkor érdemes lehet átgondolni, hogy mennyire tudnál mélyen foglalkozni a szakterületeddel és esetleg megpróbálni a phdt. Nagyon sokan végül a phd után visszamennek a piaci szakmákba, de értékes tapasztalatokat lehet szerezni alatta nem csak tudományos, hanem szakmai-közéleti szempontból is.
2019. dec. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pont az a lényeg hogy nem csináltam úgy mindent ahogy en akartam mert lett volna ezekre igényem csak nem valósítottam meg.
2019. dec. 10. 10:52
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Visszafelé nem lehet élni. Egyetem alatt a gimit sirattad. A következő 3 évet azzal fogod tölteni, hogy az előző 5 év miatt sírsz? Mert akkor az már 8 elpocsékolt év lesz! Zárd le, ami elmúlt és élj MOST úgy, ahogy MOST akarsz! Mert ez is elmegy, és egyre több minden miatt lehet majd rinyálni!
2019. dec. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%
Azt tenném, hogy mostantól jobban odafigyelek rá mit is szeretnék igazán, és azt csinálnám. Kesereghetsz életed végéig, a múlton már nem fogsz tudni változtatni.
2019. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy mire gondolsz. Én még csak 21 vagyok, végzős BA-n., de már most és korábban is azt éreztem, hogy ezt megbántam és nem ide kellett volna jönnöm. Mikor felvételiztem, akkor igazából bele sem gondoltam ilyen szempontból, mert fogalmam sem volt, hogy milyen egy egyetemi képzés és mégis mit várhatok tőle. Azt tudtam, hogy mit szeretnék tanulni, de magát az intézményt szimpla szimpátia és praktikusság alapján választottam. Közel volt, annyira nagyon azért nem is egy neve sincs intézmény és szimpi volt, hangulatos a város, kellemes az egyetem, kisebb, barátságosabb stb. A képzés maga tetszik, nagyon szeretem az oktatókat, jól érzem magam a városban és nyilván előnyként élem meg az otthonom közelségét is. Viszont túl kevésnek, túl komolytalannak, túl semmit érőnek és ezáltal valahol időpazarlásnak is érzem. Egyáltalán nem támogatják a tudományos ambíciókat, semmi szakmai lehetőségünk nincsen, néha (kb. félévente egyszer) van egy előadás és kész, nincsenek plusz programok, nincsen szakkoli és semmi. A külföldi lehetőségek nagy része el sem jut hozzánk, nem túl támogatottak, a külföldi félévek is szinte kizárólag csúszással végződnek. Nagyon rossz az órarendem és kevesebb is a lehetőség a városban, emiatt az eddigi két év alatt semmilyen munkát nem tudtam elvállalni, nemhogy valami szakmai lehetőséget. Más, nagyobb egyetemen tanuló ismerőseimnél pedig én is azt látom, hogy ilyen tehetséggondozó programban vesz részt, olyan nyári egyetemre megy, ilyen gyakorlaton van, olyan külföldi egyetemre megy tanulni, ilyen kutatócsoportban stb.... Ez nekem is hiányzik és erre én is vágynék, mert az egy dolog, hogy szép a város, jó a hangulat az egyetemen, de ez nem ér semmit, ha közben nincsen lehetőségem tanulni, tapasztalatot szerezni és fejlődni, miközben alapvetően ezért járok egyetemre...
2019. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!