Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtanulni a...

Hogyan lehet megtanulni a tételeket, hogy meg is maradjon?

Figyelt kérdés

Most készülök az államvizsgára, 1 hónapom van hátra és úgy kalkuláltam, hogy 1 nap 1 tételt megtanulok, eddig már átvettem a negyedét, de állítom a 90%-át nem tudnám visszamondani. Úgy tanulok, hogy egyszer átolvasom az egészet, hogy legyen róla fogalmam, utána pedig bekezdésenként magamban mondva próbálom megjegyezni a mondatokat vagy legalábbis a lényegét. Bár utóbbi elég nehéz, mert a "lényegnek is a lényegét" kell megtanulnom (már kidolgozott jegyzet) azt meg nem tudom másképp, mint magolással. A dolgot nehezíti, hogy rengeteg matematikai képlet, összefüggés van illetve szakszavak, amiket "saját szavaimmal" nem tudok helyettesíteni. Próbáltam korábban leírni magamnak "a lényegét", de arra lettem figyelmet, hogy baromira semmit nem jegyzet meg az anyagból csak az írásra figyelek (multitasking a halálom). Sok tételt pl. nem is értek vagy nem emlékszem már rá, mert vagy régen volt vagy pedig megajánlott jegyként teljesítettem a tárgyat. Szóval jelenleg ott tartok, hogy végzős egyetemistaként nem tudok tanulni és fogalmam sincs, hogy készüljek fel az államvizsgára. Jelen pillanatban úgy néz ki meg fogok bukni. A dolgot az is nehezíti, hogy pokolian izgága vagyok, nem tudok 10 percig megülni és ráadásul még nem is érdekel az egész. Fizikai fájdalmat okoz az egy helyben tespedés (rendszeres a derék- és lábizomfájdalmam).


Tudnátok segíteni/tippeket adni? Köszi.



2019. dec. 11. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha általános iskolában lennél végzős, akkor is az lenne az első, hogy a magolást felejtsd el! (Kivéve a képleteket).

Napi 1 tétel az túl "lassú", persze, hogy elfelejted!

Ilyen hosszú távon én 15 napra osztanám az anyagot: 3 hétig 5 nap tanulás, 1 nap ismétlés, 1 nap pihenő.

Utolsó héten 4-5 nap ismétlés, aztán a hajrában még 1-2 nap alatt ismétlés.

Felfirkálhatsz egy vázlatot pl. letörölhető táblára a tételek felépítéséről (szépen papírra kiírni időpocsékolás, de meg lehet próbálni, de akkor max. 1 oldal/tétel legyen!

2019. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én egy hetet tanultam ra, napi pár órát, de olyat is ismerek aki 2x elolvasta az egesz tételsort előző nap és csá. 10 percet lehet nalunk beszélni, az kb 7 oldal/tétel.

Ismétlés a tudás anyja. Naponta 5 tételt olvass el 2x. Huzd ki a lényeget. Aztan ha kell írd ki a lényeget csak cím szavakban. Egy honap rengeteg idő.

2019. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!