Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi értelme van annak,...

Mennyi értelme van annak, hogy valaki csak azért akar természettudományos diplomát/tudományos fokozatot szerezni, hogy másoknak menőzzön?

Figyelt kérdés

Vilag életemben balhés srác voltam. Rengeteget lógtam az iskolából, viszont amikor szivatásból kihívtak a tablához, akkor szemrebbenés nélkül le tudtam vezetni a másodfokú egyenleteket. A dolgozataimban annyit írtam, hogy talán új lapot kellett kérnem, noha azelőtt este semmit nem csináltam.Tehát az eszemmel nincs gond. Soha nem is volt, amit egyszer elmondtak, azt megértem.


De nem sokat változtam. Nem érdekel semmi csak az, a pénz, a csajok, a szex, meg hogy hétvégente jól berúgjak. Imádok viszont nagyzolni, ilyen a természetem.


Szóval arra gondoltam, hogy fizikából vagy bioszból - viccből - megcsinalnék egy diplomát, majd egy doktorit. És...


Utána hatalmas röhögések közepette csapkodnám az okmánnyal az asztalt a haverokkal, hulla részegen, azan kitenném instára, hogy:


"Baxátok meg, doktori dokozatom van, de beleszarok, mert nem érdekel semmi, csak hogy élvezzem az életet"


Vélemény?


2019. dec. 13. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy félévet sem tudnál teljesíteni az egyetemen, ha egyáltalán felvennének, de cáfolj rám! Ha meglesz a doktorid, írj rám! Elmegyek az avatásra, és még egy jobbféle piát is viszek, hogy könnyebben tudd csapkodni este a friss doktoridat.
2019. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Simán felvennének. Az egyik fundamentalista vallásos lányt is felvették, noha a biológiában nagyobb ismeretem van, mint neki. Ő nem alapszinten sem érti az evolúciót...
2019. dec. 13. 10:41
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogy megy amúgy a jelentkezés menete?


A pár éves érettségi jó, vagy újra kell írni?

2019. dec. 13. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem évül el az érettségi. Ha viszont az adott szakra szükséges emelt szintű érettségi valamely tárgyból, és neked nincs olyan, akkor azt pótolni kell. Erre nyáron és ősszel van lehetőség. A jelentkezés menete, illetve az egyes szakokhoz előírt felvételi követelmények megtalálhatók a felvi.hu oldalon. Az egyetem legfőképpen nem arról szól, mennyire vagy okos, hanem arról, mennyi türelmed van. Türelmed ahhoz, hogy hülyeségeket tanulj, türelmed esetleges idióta tanárokhoz.
2019. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Termeszettudomanyos karra kb a minimum ponttal mindenhova felvesznek.

Bent maradni a nehéz, nem bekerülni.

A doktori és a bsc között meg elég nagy a különbség, csak a legjobbak jutnak el addig, akiknek tényleg ez a világ az életük és szabadidejükben is a kis mikróbáikat dédelgetik.

2019. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Semennyi.
2019. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Ó, még egy meg nem értett zseni.

BSc >> MSc >> doktori iskola a sorrend.

Esélyed, mint szűz lánynak egy interracial gangbangben. De én drukkolok.

2019. dec. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tanulj egy kis alázatot, és aztán menj egyetemre, különben nem fogod bírni.
2019. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A gimnáziumot tanulás nélkül csináltam végig a legjobbak között. Aztán az egyetemen koppantam..rájöttem hogy oda már nagyságrendekkel több kell. Összeszedtem magam, és végül doktorit is csináltam (biológus vagyok), de ez 10 év kemény munkája, nem úgy megy ahogy te azt gondolod. A phd pláne, az egy főállás, minimális pénzért, rengeteg munkával.
2019. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Első kérdésem, ami felmerült bennem: mit dolgozol jelenleg? (ha dolgozol egyáltalán).

Egyébként attól, hogy a középiskolai gagyi tananyagot a trehányságod ellenére is viszonylag jól teljesítetted, abból messzemenő következtetést nem érdemes levonni. Egyetemen teljesen más. Főleg TTK-n és műszakin van az, hogy olyanok is lazán kihullanak és buknak matekból, akik amúgy emelt szinten érettségiztek belőle ötösre. Szóval ez nem egészen így megy.

A helyedben, ha nem akarsz nagyon pofára esni két opció közül választanék:

1) vagy nagyobb komolyság, és csináld meg tisztességgel a diplomát fizikából vagy bioszból (a biosz szerintem könnyebb)

2) vagy viselkedj továbbra is így, de akkor keress, valami alibi fizetős egyetemet, ahol csak fizetned kell és átlökdösnek a vizsgákon, a végén pedig kapsz egy papirt, ami akár informatikus is lehet, csak értéke nem lesz, de amire neked kell, arra pont jó.

2019. dec. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!