Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy...

Hogyan lehetséges, hogy egyetemista fiatalok szektás összejövetelen vesznek részt?

Figyelt kérdés

Az egyetemisták, vagy egyetemet végzett emberek általában közmegbecsülésnek örvendenek, mint olyan emberek, akik okosabbak mint az átlag.


Ezzel szemben ott volt a "Felház" jelenség, amely a kereszténység egyik szektája, a pünkösdi-karizmatikus mozgalom stílusára lett megcsinálva. Amit bortasztónak tartok, hogy ez főképp egyetemista fiataloknak szólt (tudomásom szerint), ezért rengeteg fiatal is vett benne részt. De egyébként a pünkösdista szektákban amúgy is sok fiatal van.


A magam részéről egészen döbbenetesnek tartom, hogy értelmiségiek képesek részt venni egy szektás összejövetelen, aztán amikor a "csodás gyógyulásokról" meg egyéb baromságokról van szó, nem szólalnak fel. Kb. azon a szinten vannak, mint a romáknak azok a tésze, akik le vannak süllyedve (az ilyesmi gyülekezetekben abból is akad, nem kevés).


A magam részéről ezt vészjelzésnek érzem. Súlyosan át kellene alakítank az oktatást, és diplomát csak olyan emberek kezébe adni, akik valóban a logikus, racionális gondolkodást képviselik. Az egyetemi karok 50%-át be lehetne zárni, és simán érettségi képzés után minősíteni stb.


Vélemény?


2019. dec. 14. 05:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
# És egyedül a te hited az, ami hisz mindenben, ami az istenhittel jár, mi?
2019. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#49%-os!


Te melyik felekethet tartozol?

2019. dec. 14. 11:13
 13/14 A kérdező kommentje:
*felekezethez
2019. dec. 14. 11:14
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyrészt a vallás és a tudomány két külön síkon mozog. Lehet kiváló tudós egy ateista és egy mélyen hívő ember is, és ugyanígy lehet primitív, beszűkült ember mindkettő. Másrészt az ember nézőpontja, érdeklődése változhat az élete folyamán, egy ateista is válhat hívővé és egy hívő is elveszítheti a hitét, de még a különböző vallások és világnézetek között is van átmenet. Nem a vallásokra akarom kihegyezni a dolgot, mert szerintem az egyensúly a fontos, az elvakultság és fanatizmus pedig a káros függetlenül attól, hogy mi az illető világnézete. Lásd pl Lenkei Gábort, aki valaha állítólag orvos volt, szóval gondolom, hogy a tudományban "hitt" (ami eleve faaaszság, mert a tudomány nem hit kérdése), most pedig megszállott konteó hívő és a tudományos orvosi tények ellentétét állítja nagy magabiztossággal.
2019. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!